РПЦ заявила про передачу Угорщині 11 українських військовополонених. ГУР каже, що підтверджень немає, а ЗМІ пишуть протилежне

Поділитися
РПЦ заявила про передачу Угорщині 11 українських військовополонених. ГУР каже, що підтверджень немає, а ЗМІ пишуть протилежне © pixabay/lmaresz
ГУР МОУ з'ясовує правдивість інформації щодо можливої передачі українців Угорщині.

У четвер, 8 червня, Російська православна церква повідомила, нібито РФ передала Угорщині 11 українських військовополонених закарпатського походження. Угорські ЗМІ наступного дня заявили написали, що угорська влада підтвердила видачу громадян України, однак в Головному управлінні розвідки Міноборони України зараз перевіряють цю інформацію.

Так, напередодні з’явилося повідомлення, що РПЦ «в рамках міжцерковної співпраці на запит угорської сторони відбулася передача Угорщині групи українських військовополонених закарпатського походження, які брали участь у бойових діях». При цьому ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомляли, що передачу військовополонених українців не погоджували з самою Україною.

«Передача військовополонених жодним чином не була узгоджена з Україною, її доцільність пояснюється «підкарпатським походженням» військових. Важливо розуміти, що всі ці військові є громадянами України, тому їхня передача до будь-якої третьої країни неможлива без згоди та безпосередньої участі України», – цитувало  index.hu слова джерела одного з українських видань. 

Наступного дня, 9 червня, угорське видання ATV звернулося за коментарем до віцепрем’єр-міністра Жолта Шем’єна, який також відповідальний за церковні справи. Вказано, що він не став розкривати подробиць, посилаючись на «інтереси справи та людей». Однак, Шем’єн заявив, що «все це є жестом РПЦ щодо Угорщини, їй ці люди завдячують своєю свободою». При чому у виданні стверджують, що сам Шем’єн і курував справу як віцепрем’єр, відповідальний за церковні справи.

«Це мій людський і патріотичний обов’язок», – угорський прем’єр в коментарі ATV.

Своєю чергою представник ГУР МОУ Андрій Юсов у коментарі «РБК-Україна» заявив, що українська розвідка перевіряє інформацію про передачу Угорщині українських військовополонених. За словами Юсова, зараз офіційного підтвердження цій інформації немає.

Він зазначив, що українське Міністерство закордонних справ звернулося до угорських колег у Києві та Москві, а також до МЗС Угорщини. Однак, ні угорське міністерство, ні той же Жолт Шем’єн не підтвердив даної інформації. За словами Юсова, інформацію про передачу полонених також не підтверджують міжнародні структури, зокрема й Комітет червоного хреста.

«До того ж, крім власне так званої РПЦ, яка діє на території держави-агресора, жодні інші умовно офіційні структури Російської Федерації не оприлюднювали і не підтверджували даних щодо нібито передачі іншій країні наших військовополонених», – додав Юсов.

За словами представника ГУР МОУ, інформація про передачу Угорщині полонених або не відповідає дійсності, або це була якась спецоперація чи співпраця за участю певних структур, які не можна називати причетними до тієї чи іншої держави на офіційному рівні.

Водночас Юсов заявив, що ГУР мала інформацію про підготовку російськими спецслужбами інформаційно-психологічної операції, у якій мала брати участь РПЦ. 

«Її мета полягала у відновленні репутації та піднятті іміджу на території Європейського союзу. На жаль, Російська Федерація продовжує використовувати найбільш чутливі теми, зокрема долі військовополонених не для вирішення гуманітарних питань і виконання міжнародних зобов'язань, а для проведення окремих інформаційно-психологічних операцій», – підкреслив Юсов.

Він підкреслив, що єдиний орган, який уповноважений в Україні займатися поверненням та обміном наших військовополонених – це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, що відповідає Женевським конвенціям. Він додав, що формально подібна організація є і в РФ, однак «жодної активності щодо даної ситуації з їхнього боку не було».

Юсов також зазначив, що більшість українських захисників та захисниць, що знаходяться сьогодні у російському полоні, вважають себе православними.

«І ми сподіваємось і наполягаємо на тому, що має бути однаково рівне ставлення до всіх військовополонених, незалежно від їхнього релігійного віросповідання, етнічного чи регіонального походження. Власне, саме такий цивілізований підхід демонструє сьогодні Україна на виконання міжнародного гуманітарного права», – додав представник ГУР.

Нагадаємо, 25 травня Україна та Росія провели черговий обмін полоненими, в рамках якого нашій стороні вдалося повернути додому 106 військових з бахмутського напрямку – вісім офіцерів та 98 солдатів і сержантів. У Координаційному штабі з питань поводження із військовополоненими згодом додали, що безвісти зниклими зі 106 вважаються 68 військових.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі