Канцлер Німеччини Олаф Шольц попередив про загрози з боку правих популістів напередодні виборів до Європейського парламенту в червні.
Про це він заявив під час виступу на зборах лівоцентристських європейських партій, пише Associated Press.
Політик прибув до столиці Румунії Бухареста на конференцію Партії європейських соціалістів, яка є частиною групи соціалістів і демократів, другої за чисельністю в парламенті. Люди в 27 країнах-членах ЄС підуть на виборчі дільниці 6-9 червня.
«Праві популісти проводять виборчі кампанії проти нашої об'єднаної Європи. Вони готові зруйнувати те, що ми побудували для наших дітей, а також розпалюють ворожнечу проти біженців і меншин», ‒ зазначив німецький лідер у Палаці парламенту, де проходила конференція.
Опитування громадської думки вказують на значний зсув вправо на майбутніх виборах, причому радикальна права група «Ідентичність і демократія», ймовірно, отримає достатньо місць, щоб стати третьою за величиною групою в законодавчому органі, в основному за рахунок «зелених» і центристської групи «Оновлення Європи».
Шольц сказав, що процвітаючий ЄС, який здатний «досягати поставлених цілей», є найкращою відповіддю популізму і автократам. Він також пообіцяв подальшу підтримку Україні, заявивши, що це «ключ до відновлення миру в Європі».
Нагадаємо, як писав CNN, червень стане критичним моментом для майбутнього Європи, оскільки Європейський парламент проведе свої перші вибори після виходу Великої Британії; і, за прогнозами, вони спровокують величезне безладдя.
Видання вказує, що підвалини потенційно величезного правого повороту закладалися роками, і вони, безумовно, зміцнюватимуться. Праві Європейські консерватори і реформісти можуть навіть стати третьою за чисельністю групою в новому Європарламенті. Такий блок рішучих правих і євроскептиків може завадити реалізації цілої низки поміркованих програм ЄС і підтримати праві віяння всередині таких провідних держав, як Німеччина та Франція.
На кону: подальша допомога Україні, санкції проти Росії, обмеження імміграції, відкат назад у питаннях кліматичного контролю, правосуддя і верховенства права в ЄС, а також зміни у відносинах Європи з Китаєм.