Сенат Франції закликав ЄС розшукати депортованих українських дітей

Поділитися
Сенат Франції закликав ЄС розшукати депортованих українських дітей © unsplash/tony_cm__
Французький сенатор, який ініціював резолюцію, сподівається на посилення тиску на режим РФ.

Сенат Франції закликав інституції та країни ЄС зібрати докази насильницького переміщення українських дітей до Росії та запровадити санкції проти російських чиновників, причетних до цих злочинів. Про це заявив сенатор Андре Гаттолен в інтерв'ю EURACTIV.

Комітет із закордонних справ, оборони та збройних сил Сенату ухвалив резолюцію щодо депортованих українських дітей.

Резолюція засуджує депортацію українських дітей РФ і дії московського режиму, який в адміністративному порядку і масово здійснює натуралізацію, зміну імен та всиновлення дітей, переміщених на територію Росії. Резолюція була підтримана одноголосно.

Сенатор Гаттолен, який ініціював резолюцію, пояснив, що виступив з цією ініціативою влітку 2022 року, щоб пролити світло на злочини Москви, які на той час були далеко поза увагою.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) 17 березня видав ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна та «уповноваженої з прав дитини» Марії Львової-Бєлової, яка організовує масові переміщення українських дітей до Росії.

Гаттолен висловив сподівання, що позиція Сенату посилить спільну ініціативу, оголошену Єврокомісією та Польщею в лютому, яка спрямована на збір доказів, пошук дітей та притягнення до відповідальності винних у цих злочинах.

Але він також сподівається, що санкції проти осіб, відповідальних за викрадення дітей, будуть розширені. Перша хвиля санкцій щодо цього питання вже міститься в 10-му пакеті ЄС, ухваленому наприкінці лютого.

Загалом, за словами Гаттолена, резолюція Сенату, яка не має юридичної сили, має сприяти посиленню тиску на російський режим, особливо з огляду на те, що «в РФ все робиться для того, щоб приховати цих дітей».

Він також підкреслив складність збору доказів і пошуку викрадених дітей.

«Метою резолюції є також прохання до ЄС та країн-членів зробити максимальний внесок у збір інформації та розвідувальних даних. Ми можемо ідентифікувати потоки населення до Росії за допомогою супутникових знімків, перевірити інтернет або телефонні з'єднання», - пояснив він, додавши, що необхідно також перейти до точної ідентифікації кожної дитини, яка була примусово вивезена до Росії.

Ці два елементи, необхідні для належного розслідування та судового розгляду, ускладнюються, зокрема, через важкість доступу до територій за лінією фронту.

Резолюція закликає французький уряд «збільшити обсяг людських, матеріальних і фінансових засобів та ресурсів», наданих Євроюсту.

Вона також закликає до міжнародної дипломатичної ініціативи, щоб дозволити міжнародним гуманітарним організаціям мати доступ до цих дітей на російській території і в районах, контрольованих РФ, з метою відкриття каналів зв'язку і швидкого початку процесу повернення українських дітей додому.

Важливість таких розслідувань і досліджень, за словами Гаттолена, полягає також у тому, щоб встановити, чи мали місце ще більш серйозні злочини.

Гаттолен повідомив, що надіслав текст резолюції англійською та французькою мовами колегам з інших парламентських асамблей по всьому континенту, сподіваючись, що ця ініціатива буде поширюватися.

За його словами, подібні резолюції - це спосіб нагадати західній громадській думці про те, наскільки важливо продовжувати підтримувати українську владу і відмовлятися бути співучасниками злочинів російського режиму.

Раніше повідомлялося, що 49 країн ООН оголосили спільну заяву щодо незаконної примусової депортації українських дітей до Росії.  

Відважна бабуся зуміла повернути в сім’ю депортованого до РФ онука. Майже пів року вона боролася за нього, проїхала не одну тисячу кілометрів, але з допомогою громадських організацій повернула внука додому. Про те, як їй це вдалося, читайте у статті Юлії Мельничук «Украдені Росією українські діти: одна з 19 514 історій».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі