49 країн ООН офіційно засудили Росію через депортацію українських дітей – спільна заява

Поділитися
49 країн ООН офіційно засудили Росію через депортацію українських дітей – спільна заява © Центр новостей ООН
Підписання документа є відповіддю на засідання Радбезу ООН, де мала виступити російська омбудсменка Марія Львова-Бєлова. 

49 країн-членів ООН оголосили спільну заяву щодо незаконної примусової депортації українських дітей до Росії. Документ у Twitter оприлюднив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Заяву підписали Андорра, Албанія, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Грузія, Греція, Гватемала, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Республіка Корея, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Королівство Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Україна, Велика Британія та США.

Вона є відповіддю на проведення засідання Радбезу ООН, де по відеозв’язку мала виступити російська уповноважена з прав дітей Марія Львова-Бєлова, розшукувана Міжнародним кримінальним судом саме за депортацію українських дітей.

У заяві сказано, що Росія намагатиметься "представити свої дії в Україні такими, що відповідають міжнародному праву". Також у документі йдеться, що факти депортації українських дітей очевидні, а Росія бреше і маніпулює. Йдеться про понад 19,5 тисяч українських дітей. Багатьох з них відібрали у батьків.

"Ми засуджуємо дії Російської Федерації в Україні, включаючи, зокрема, примусову депортацію українських дітей, а також інші серйозні порушення щодо дітей, вчинені російськими військами в Україні. Жодна кількість дезінформації, яка поширюється РФ, не може заперечити правдивість цього питання або захистити людей від відповідальності за ці злочини", – йдеться у заяві.

Нагадаємо, днями 45 держав-членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) підтримали розслідування щодо викрадення окупантами українських дітей.

Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна не на словах, а на практиці закріплює потужну дипломатичну ізоляцію Росії і позбавляє її лідера можливості вільно пересуватися світом. Адже 123 держави – члени МКС за Римським статутом у зв’язку з цим ордером мають заарештувати президента країни-агресорки і передати його міжнародному правосуддю. Але що буде, коли якісь держави порушать свої зобов’язання? Які наслідки їх очікують? У цьому розбирався Ерік Кучеренко у статті "Удар по Кремлю: що загрожує тим країнам, які відмовляться заарештувати Путіна".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі