Низка країн проти початку переговорів про вступ України та Молдови в ЄС під час саміту європейських лідерів, який розпочнеться 21 березня у Брюсселі.
Дискусія про розширення ЄС є «суперечливим питанням» у нинішньому порядку денному саміту, пише Deutsche Welle з посиланням на неназваного високопоставленого європейського дипломата.
У грудні 2023 лідери ЄС підтримали відкриття переговорів щодо вступу України та Молдови в Європейський Союз.
Наступний крок – це офіційне схвалення переговорних рамок, розроблених Єврокомісією. Цей документ слугуватиме дорожньою картою для України та Молдови на шляху до членства в ЄС. Після схвалення рамок відбудеться засідання міжурядової конференції. Цей спеціально створений орган безпосередньо вестиме переговори з Україною та Молдовою.
Зазначимо, що всі 27 лідерів ЄС мають одностайно підтримати як переговорні рамки, так і проведення конференції.
Проте, за словами дипломата, це рішення не ухвалять під час цього саміту. Він сказав, що деякі країни виступають проти того, щоб вести перемовини з Україною та Молдовою за бельгійського головування в ЄС. Чиновник відмовився говорити, про які саме країни йде мова. Головування Бельгії в ЄС триватиме до 1 липня, після цього її місце займе Угорщина.
Нагадаємо, після грудневого саміту, на якому ухвалили рішення про відкриття переговорів з Україною, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який не голосував за це, бо в цей момент вийшов «попити кави», заявив, що Будапешт надалі блокуватиме переговори.
Раніше Австрія чинила спротив початку переговорів з Україною про вступ саме з тієї причини, що Відень намагається провести до ЄС через «чорний хід» Боснію і Герцеговину, з якою він має давні економічні та політичні зв'язки.