Чому Австрія «підняла шум» навколо України в Брюсселі – POLITICO

Поділитися
Чому Австрія «підняла шум» навколо України в Брюсселі – POLITICO © Офіс президента
Відень намагається провести Боснію і Герцеговину до ЄС через «чорний хід»

Причина австрійського спротиву початку переговорів Брюсселя з Україною про вступ до ЄС полягає у тому, що Відень намагається прискорити вступ до Євросоюзу близької йому Боснії та Герцеговини. І заява федерального канцлера Австрії Карла Нехаммера 12 грудня про те, що його країна не підтримає початок переговорів з Україною пов’язана саме з цим. 

«Справжня причина, чому Австрія раптово підняла шум навколо України в Брюсселі, пов'язана з Боснією і Герцеговиною. Якщо ЄС розпочне переговори про вступ з Україною, Австрія хоче, щоб до них приєдналася і Боснія та Герцеговина, з якою вона має давні економічні та політичні зв'язки», зазначає видання POLITICO.

«Ми не маємо наміру ставати на шляху вступу України до ЄС», – наполягав високопоставлений австрійський чиновник при спілкуванні з виданням, додавши, що це було б все одно, що «стояти перед товарним потягом».

За словами цього чиновника, єдиний порядок денний Австрії полягає в тому, щоб «тихо приєднати» Боснію і Герцеговину «до задньої частини поїзда».

Враховуючи близькість Австрії до балканського регіону, заспокоєння напруженості в колишній Югославії вже давно є одним з головних пріоритетів зовнішньої політики країни. Протягом десятиліть Австрія розгортала свої військові контингенти в рамках миротворчих місій ООН у цій країні. Відень переконаний, що найкращий спосіб встановити тривалий мир у регіоні – а також послабити постійний вплив Росії – це повернути Західні Балкани в лоно ЄС.

«Ми хочемо бачити Боснію і Герцеговину в сім'ї ЄС», – заявила цього місяця австрійська міністерка Європи Кароліна Едтштадлер під час візиту до Сараєва, стверджуючи, що вступ цієї країни є «геополітичною необхідністю».  

ЄС оголосив Боснію і Герцеговину країною-кандидатом на вступ до ЄС наприкінці 2022 року, але Комісія стверджує, що Боснія і Герцеговина повинна вирішити проблему відступу від принципу верховенства права, перш ніж вона зможе вести повноцінні переговори про членство. Оскільки питання вступу України стоїть на порядку денному саміту ЄС цього тижня, Австрія побачила можливість провести Боснію і Герцеговину через «чорний хід», зазначає POLITICO.

Нагадаємо, посли держав-членів Європейського Союзу не змогли 12 грудня погодити новий пакет санкцій щодо Росії. Це сталося через позицію Австрії, яка скаржиться на те, що банк Raiffeisen в Україні внесли до переліку міжнародних спонсорів війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі