Допомагаючи Україні, країни Балтії практично спустошили свої арсенали, однак вони, насамперед, працюють для забезпечення власної безпеки, оскільки можуть стати наступною ціллю для президента РФ Владіміра Путіна, пише у матеріалі «Чому для України настільки важлива допомога «балтійських яструбів» оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.
Зокрема в Україні не виключають, що воєнна кампанія проти країн Балтії може розпочатися вже 2025 року й для вторгнення Росії не обов’язково заморожувати війну з Україною.
Більше того, Кремль може розглядати напад на країни Балтії як спосіб тиску на країни Заходу, щоб залишити Україну в сфері російського впливу та змусити до переговорів.
Кравченко підкреслює, що домагаючись поразки Росії, держави Балтії насамперед інвестують у власну безпеку: з 2014 року в цих країнах добре усвідомлюють загрози з боку Кремля, оскільки Путін поставив собі за мету відновити Російську імперію та перекроїти міжнародний порядок.
«Приклад країн Балтії свідчить: аби бути на правильному боці історії, не обов’язково мати величезну територію, надпотужну економіку та численну армію. Політикам і громадянам достатньо добре знати власну історію, відрізняти добро від зла, а також мати рішучість приймати та схвалювати нехай не популярні, проте необхідні рішення», - зазначає автор.
Україна постійно наголошує, що переговори з РФ можливі лише після повної деокупації усіх тимчасово захоплених територій. Але у світових залаштунках уже обговорюють, якими можуть бути компроміси, а в Москві заяви України про намір повернення територій в кордонах 1991 року називають «мрією».