Промисловість Німеччини переносить виробництво в Східну Європу – Вloomberg

Поділитися
Промисловість Німеччини переносить виробництво в Східну Європу – Вloomberg © pixabay.com
Перші релоковані виробництва вже є в Польщі та Україні

Німецька промисловість після піку розвитку, знову  кризовому становищі. Намагаючись перебудувати бізнес, німецькі виробничники шукають сприятливий простір для діяльності в країнах Східної Європи, серед яких лідирує Польща. Є перші виробничі потужності і в Україні. Промислові виробництва Німеччини змінюють стратегію і переносять виробництво за межі країни. Німецький бізнес шукає в країнах колишнього соціалістичного табору, включно з Польщею та іншими східноєвропейськими державами, ринок робочої сили та умови для скорочення собівартості продукції, пише Вloomberg.

Чому промисловий центр Європи переносить виробництво?

Критичної межі виробництво промислової продукції в Німеччині, яку традиційно вважають центром промислового розвитку Європи, досягло 2017 року. З того часу за даними досліджень, кількість і обсяг виробництва стрімко падає. “Поряд із глобальною нестабільністю, політична неспроможність Берліну посилює давні внутрішні проблеми, такі як застаріла інфраструктура, старіння робочої сили та бюрократична тяганина”, – пише Вloomberg. Ще один фактор стрімкого спаду виробництва – переорієнтація китайських промислових споживачів, яка почалась за часів пандемії. Китай почав інтегруватись в інші ринки і неоголошена “економічна війна” з Німеччиною і іншими країнами ЄС призвела до стрімкого скорочення купівлі товарів та послуг. 

Одна з проблем економічного сталого розвитку промисловості Німеччини – скорочення знань у точних науках. “За оцінками дослідницького інституту Ifo, погіршення математичних навичок вартуватиме економіці приблизно в 14 трильйонів євро (15 трильйонів доларів) до кінця століття”, – цитує дослідження науковців, видання.

Перспективні напрямки перенесення виробництва

Промисловий бізнес реагує на такі виклики двома способами – закриттям виробничих потужностей та переорієнтацією або міграцією виробництва в інші країни. Перспективний напрямок який став тенденцією – спрямування виробництва в східноєвропейські країни, зокрема чимало нових та перенесених промислових майданчиків відкриваються в Польщі.

“Бундесбанк” вважає, що проблема є, але вона не катастрофічна

Оглядачі ділового видання звертають увагу на оцінку Бундесбанку, де зазначається, що адаптація німецької промисловості відбувається повільно, однак це не призведе до катастрофічних наслідків для економіки Німеччини в цілому. Повільне “згасання” промислового сектора, який наразі складає менш як 20% не зможе створити колапс. Однак лише за умови, що це відбуватиметься поступово, вважають аналітики “Бундесбанка”.

Німецька оборонна компанія Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft почала будівництво сервісного центру бронетехніки в Україні. "На заході України Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft будує ремонтний центр для бронетехніки, яка потребує ремонту, наприклад Leopard 1, які вона постачала", – повідомив німецький депутат Маркус Фабер.

Також Бундестаг після тривалих дебатів підтримав надання коштів у бюджеті-2024, на військову допомогу Україні. В головному бюджетному кошторисі найпотужнішої економічно країни Європи, передбачено 7,6 млрд євро на військову допомогу Україні. Це складає 1,59% від всіх видатків держави.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі