Прем'єрка Данії шукає підтримки у європейських союзників на тлі погроз Трампа щодо Гренландії — Bloomberg

Поділитися
Прем'єрка Данії шукає підтримки у європейських союзників на тлі погроз Трампа щодо Гренландії — Bloomberg © EPA/ Mads Claus Rasmussen
Фредеріксен уже відвідала Берлін, Париж і Брюссель.

Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен звертається до своїх європейських союзників за підтримкою на тлі заяв нового президента США Дональда Трампа про захоплення Гренландії, пише Bloomberg.

Фредеріксен розпочала турне, у межах якого відвідала канцлера Німеччини Олафа Шольца в Берліні, а також зустрілася з президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте у Брюсселі. 

Окрім демонстрації солідарності, Данія підкреслила свої зв'язки з Гренландією, виділивши 14,6 мільярда крон (2 мільярди доларів США) на посилення обороноздатності багатого на корисні копалини арктичного острова — у межах ширшої ініціативи з посилення патрулювання у водах Північної Атлантики.

Попри тиск з боку Білого дому, стратегія Данії полягає в тому, щоб уникати ескалації. За словами джерел Bloomberg, Данія попросила європейських союзників робити те ж саме.

Відповідно до цього підходу, Фредеріксен і Шольц помітно уникали прямих згадок про Гренландію у своїх заявах журналістам напередодні переговорів у Берліні.

Не згадуючи ні Трампа, ні Гренландію, Шольц заявив, що непорушність кордонів є фундаментальним принципом міжнародного права, який необхідно поважати.

Фредеріксен також уникала прямих згадок про Трампа і Гренландію, але чітко висловила своє занепокоєння.

“Ми зіштовхуємося з більш невизначеною реальністю, яка вимагає ще більш об'єднаної Європи та ще більшої співпраці”, - сказала вона. 

Заяви Трампа щодо Гренландії стали критичним питанням політичного порядку денного Данії, перевівши уряд країни у кризовий режим і змусивши Фредеріксен та інших високопосадовців проводити екстрені зустрічі й переговори.

Хоча Фредеріксен має широку підтримку в Данії за свій обережний підхід до Трампа, деякі опозиційні партії критикують її риторику як надто слабку і стверджують, що вона підштовхує Гренландію ближче до США.

Зустрічі Фредеріксен у Берліні, Парижі та Брюсселі є частиною ширшої кампанії з мобілізації підтримки. Загроза можливих військових дій проти Данії також стоїть на порядку денному ЄС. 

Трамп, як відомо, нагадав про свою зацикленість на Гренландії, яка сягає корінням ще в його перший термін на посаді президента США. Він наполягає на отриманні контролю над арктичним островом “з міркувань безпеки” та відмовляється виключати можливість застосування сили.

Данія, однак, не єдина, кого торкнулися експансіоністські заяви Трампа: він націлився ще й на Канаду та Панамський канал. Заяви нового президента США аналізував Сергій Корсунський у статті “Як Трамп планує змінити світ: аналіз його заяв без емоцій”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі