Прем'єри Великої Британії та Італії обговорять можливість ударів ракетами Storm Shadow по Росії

Поділитися
Прем'єри Великої Британії та Італії обговорять можливість ударів ракетами Storm Shadow по Росії © Getty Images
Також плануються переговори у Німеччині та Франції.

Прем'єр-міністри Великої Британії Кір Стармер та Італії Джорджія Мелоні проведуть переговори щодо використання Україною британських крилатих ракет великої дальності Storm Shadow на території Росії.

Станеться це у понеділок, 16 вересня, повідомляє Bloomberg з посиланням на анонімні джерела.

Прогнозується, що однією з ключових тем обговорення стане пропозиція України про застосування цих ракет для завдання ударів по російських об'єктах. Також планується розглянути гібридні загрози з боку РФ для Європи та підтвердити підтримку міжнародних зусиль з відбудови України.

Зустріч Стармера з Мелоні відбувається через кілька днів після його переговорів із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Одним із питань тієї зустрічі було обговорення можливості надання Україні дозволу на завдання далекобійних ударів по Росії за допомогою Storm Shadow, з використанням навігаційних даних США. Однак, за даними джерел, Байден поки що стримується від ухвалення цього рішення через ризик ескалації конфлікту.

У найближчі дні британська влада також планує провести консультації з цього питання з урядами Франції та Німеччини.

Напередодні, у неділю, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі заявив, що переговори зі США та іншими союзниками з приводу цієї ініціативи тривають. Він також зазначив, що цього місяця на засіданні ООН відбудуться подальші консультації з українським президентом Володимиром Зеленським.

«Важливо, щоб усі союзники, які підтримують Україну, дотримувалися єдиної стратегії для досягнення перемоги», – підкреслив Ламмі в інтерв'ю ВВС.

Напередодні переговорів між прем'єр-міністром Великої Британії та президентом США з'явилися повідомлення про потенційну домовленість, яка дозволила б Україні застосувати далекобійні ракети Storm Shadow для ударів по об'єктах на території Росії. Проте, за підсумками зустрічі, жодних офіційних підтверджень цієї інформації не прозвучало. Водночас, є припущення, що використання таких ракет інтегрують у ширший військовий план України, яка передбачає ураження російських аеродромів, пускових установок та інших об'єктів, що використовуються для обстрілів українських міст.

Про те, чому союзники не дозволяють Україні бити по Росії далекобійною зброєю та коли США все ж таки ухвалять необхідне для Києва рішення, розповідає Володимир Кравченко у статті «Далекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі