Через повномасштабне вторгнення РФ, багато українців були змушені виїхати за кордон. Деякі українці отримали у Німеччині тимчасовий захист. Уряд Німеччини схвалив спрощення умов працевлаштування українських біженців, пише DW.
Як змінилися умови працевлаштування українців у Німеччині
Уряд Німеччини прийняв рішення спростити процедури працевлаштування для біженців та прискорити інтеграцію українців на німецькому ринку праці. Зміни до законодавства про перебування іноземців у Німеччині були схвалені 1 листопада.
Так, відповідно до нових правил, особам, яким відтермінували депортацію з Німеччини, надаватиметься дозвіл на працевлаштування. Крім того, заборона на роботу для біженців, які перебувають у пунктах первинного прийому мігрантів, має бути скасована вже через шість місяців, замість попередніх дев'яти місяців.
Також німецький уряд пропонує змінити положення про граничну дату для трудових відносин, необхідних для отримання дозволу на перебування. Раніше існувало правило, що таким видом «толерованого працевлаштування» могли скористатися лише ті, хто прибув до Німеччини до 1 серпня 2018 року. Однак у майбутньому така опція для довгострокового перебування стане доступною для всіх, хто прибув до Німеччини до кінця 2022 року. Уряд Німеччини також пропонує кроки для прискорення інтеграції десятків тисяч українців на ринку праці, послабивши вимоги до знання німецької мови та пропозицією додаткового навчання.
У Німеччині перебуває понад мільйон українців, які виїхали до країни через військову агресію РФ. Серед цих осіб працездатними є 52%. З них наразі працевлаштовані 196,7 тисячі, але 42 тисячі з них зайняті на роботах, що не підлягають сплаті внесків на соціальне страхування.
Раніше ми писали, де українці можуть знайти роботу у Європі та на яку зарплату вони можуть розраховувати.