Посли ЄС не змогли досягти згоди про подальші переговори щодо вступу Сербії до ЄС

Поділитися
Посли ЄС не змогли досягти згоди про подальші переговори щодо вступу Сербії до ЄС © Kaufdex
Одна з основних причин розбіжностей послів – недотримання Сербією зовнішньої політики ЄС.

Держави-члени ЄС знову не змогли досягти угоди про створення третього кластера на переговорах із Сербією. Жодна, вже третя, зустріч на рівні послів з цього питання не привела до єдиної думки Про це повідомляє сербський мовник РТС.

[see_also ids=«616494»]

Угорщина, яка головує в ЄС, оголосила, що дебати з цього питання відбудуться найближчої неділі. Часу для досягнення згоди залишається дедалі менше, оскільки міжурядова конференція щодо кластеру, якщо вона відбудеться, має відбутися в неділю 16-20 грудня.

За даними дипломатичних джерел, позиції країн-членів істотно не змінилися порівняно з попередніми дебатами, пише видання. На останньому засіданні сім країн, включно з країнами Балтії та скандинавськими країнами, Нідерландами та Хорватією, відхилили пропозицію угорського головування розпочати процедуру відкриття третього кластера.

Як основні причини відмови держави-члени вказали на недотримання Сербією зовнішньої політики ЄС і санкцій проти Росії, неясну геополітичну орієнтацію Белграда, проблеми у верховенстві закону, а також у відносинах із Приштиною.

Країни, які підтримують відкриття кластера, вказують на необхідність взяти до уваги оцінку Єврокомісії відповідності Сербії технічним критеріям. Вони підкреслюють, що це надішле позитивний сигнал регіону і наблизить Сербію до Європейського Союзу. Деякі з них (видання не називає, але натяк дуже прозорий) попередили, що не зможуть вжити заходів для інших країн, якщо не буде досягнуто згоди щодо Сербії.

Дипломатичні джерела повідомляють, що Сербія перед попередніми дебатами презентувала державам-членам неофіційний документ зі списком кроків, які вона має намір вжити в короткостроковій перспективі, щоб сприяти ухваленню рішення про відкриття.

Серед кроків, оголошених на початок грудня, - ініціювання процедури виборів нової ради РЕМ, перегляд списку виборців відповідно до рекомендацій, введення віз для третіх країн відповідно до візової політики ЄС, повна експлуатація газопроводу з Болгарією.

За даними джерел, наступні дебати з приводу відкриття кластера можуть відбутися 11 грудня.

У дипломатичних колах говорять про можливе проведення «політичної» міжурядової конференції, на якій делегації Сербії та ЄС обміняються політичними посланнями, а відкриття кластера буде перенесено на перший квартал наступного року.

Останній крок на переговорах Сербія зробила в грудні 2021 року.

Президент Сербії Александар Вучич заперечує тісні зв'язки з президентом Росії Владіміром Путіним і стверджує, що його країна, яка є кандидатом на вступ до Євросоюзу, не є “троянським конем” Москви попри відмову долучитися до європейських санкцій проти РФ та інші розбіжності.

«Немає ніяких “двох стільців”. Ми на шляху до ЄС. Так, у нас традиційно дуже хороші зв’язки – і ми цього не приховуємо, і я цього не соромлюся – з Росією; так завжди було між сербами і росіянами», — сказав Вучич.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі