Міжнародна спілка польських підприємців в Україні висловила свою незгоду з блокуванням польсько-українського кордону та продовженням акції протесту групи польських перевізників.
Відповідну заяву підприємці опублікували 24 вересня.
У зверненні йдеться, вони мають реальну оцінку масштабів протестів у порівнянні з масштабами збитків польських компаній через:
- зменшення вантажообігу,
- штрафних санкцій за контрактами через несвоєчасну доставку товарів клієнтам,
- відмови від участі в тендерах через брак товарів,
- скасування, заморожування або вилучення інвестицій,
- репутаційні втрати.
Підприємці зазначили, що зменшення товарообігу призводить до різкого падіння сплачених податків, чого не повинно бути в нинішній кризовій ситуації для Польщі та України.
«Для Польщі стратегічно важливо бути в партнерстві з Україною і тримати лінію фронту подалі від наших кордонів. Ми просимо відповідні польські та українські державні органи негайно вжити всіх можливих заходів для розблокування товарообігу між державами», - підсумували у заяві.
Нагадаємо, уже близько 20 водіїв вантажівок заповнили анкети для евакуації із заблокованих пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. Людей забиратимуть в Україну автобусами, а потім повертатимуть до своїх машин.
Польські автоперевізники вирішили вдатися до блокади пропускних пунктів на україно-польському кордоні, вимагаючи повернути дозволи на міжнародні автоперевезення для українських водіїв фур. Чи завершиться успіхом їхня акція? І чому їх не підтримують Єврокомісія та польський уряд?
Про те, «Чи поступиться Україна тиску польських перевізників?», читайте в статті Володимира Кравченка.
Польська ділянка кордону відіграє важливу роль у забезпеченні України паливом. Отже, блокада найпотужніших транспортних переходів польськими перевізниками стала випробуванням для держави. Сергій Куюн і Наталя Курган розказують, що буде з паливом і його вартістю в Україні у статті «Польський іспит для українського паливного ринку».