В Європі посилюється політичне насильство — NYT

Поділитися
В Європі посилюється політичне насильство — NYT © Скріншот з відео
Війна за межами Європи й політичні баталії всередині неї підживлюють один одного.

Минулого тижня на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо скоїли замах. Проте, коли до виборів до Європейського парламенту залишається лише три тижні, зловісні ознаки насильства, що назріває у Європі, виходять далеко за межі нападу на Фіцо.

Мотив стрілянини залишається незрозумілим, але вона сталася в контексті токсичного політичного середовища, яке від цього замаху стане ще більш отруйним, принаймні, у Словаччині, але потенційно і за її межами. Європа дедалі більше розділяється, і це небезпечно. Як і в Словаччині, цей розкол зіштовхує націоналістів, які виступають проти імміграції, з лібералами, які бачать в ультраправих загрозу верховенству закону, вільній пресі та самій демократії, зазначає The New York Times.

За такої кількості політичної напруги одна іскра може виявитися вибухонебезпечною. Замах на Фіцо "демонструє, до чого може призвести така поляризація, і над чим європейським суспільствам, та й Сполученим Штатам також, слід замислитися", заявив Жак Рупнік, французький політолог, який спеціалізується на Центральній Європі.

Війна за межами Європи й політичні баталії всередині неї підживлюють один одного. Російські успіхи на полі бою й можливе розгортання інструкторів НАТО в Україні — нагадування про те, що ескалація завжди можлива. Замах на Фіцо також продемонстрував це.

Фіцо виступає проти влади Європейського союзу, військової допомоги Україні, масової імміграції та прав LGBTQ. За ці та інші причини його ненавидять ліберали. Він непопулярний у словацькій столиці Братиславі, але популярний за її межами. У цьому його політична доля збігається з переломом у суспільствах Франції, Німеччини та Нідерландів, де основна боротьба тепер триває між національним і глобальним. Війна в Україні загострює ці протиріччя, тому що націоналісти по всій Європі приєднуються до моральної ідеології президента Владіміра Путіна.

"Політичне насильство не обмежується Словаччиною. У Німеччині цього місяця четверо людей напали на відомого соціал-демократичного політика Маттіаса Екке, який розвішував агітаційні плакати в Дрездені, унаслідок чого у нього були зламані вилиця й очна ямка", — пише газета.

Головним чинником насильницької конфронтації, імовірно, стало стрімке зростання імміграції — близько 5,1 мільйона іммігрантів в'їхало до Європейського Союзу у 2022 році, що більш як удвічі більше, ніж у попередньому році,  яке різко розділило думки на всьому континенті. У Німеччині, Франції, Італії, Швеції, Нідерландах і самій Словаччині це також призвело до стрімкого зростання ксенофобських ультраправих партій.

Нагадаємо, що Росія посилює диверсії по всій Європі. Путін, можливо, сподівався, що створення проблем в Європі чинитиме тиск на Захід, змушуючи його стримувати Україну й обмежувати власну участь у війні. 

 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі