На саміті з китайськими лідерами в четвер, 7 грудня, високопосадовці ЄС обговорять низку проблем — від вторгнення Росії в Україну до торговельних подразників. Очікується багато жорстких слів, але мало результатів, пише Reuters.
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, президент Євроради Шарль Мішель і головний дипломат ЄС Жозеп Боррель зустрінуться з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і прем'єром Державної ради Лі Цяном під час одноденного візиту до Пекіна.
За підсумками переговорів у четвер не буде спільної заяви, повідомили офіційні особи ЄС, і вони не очікують конкретних результатів від першого з 2019 року двостороннього саміту ЄС-Китай.
Європейський Союз також обговорить наміри Китаю щодо Тайваню, але увага буде зосереджена на вторгненні Росії в Україну.
ЄС хоче, щоб Пекін використав свій вплив на РФ для припинення війни. Представники Союзу наголошуватимуть на необхідності дотримання санкцій проти Росії та обговорять зростання поставок зброї з Північної Кореї до РФ.
Союз також стурбований тим, що він вважає "незбалансованими" економічними відносинами з Пекіном, заявляючи, що дефіцит торгівлі з Китаєм у розмірі близько 400 мільярдів євро (431,7 мільярда доларів) відображає обмеження для бізнесу ЄС.
Очікується, що Китай запитає про розслідування ЄС щодо китайських електромобілів і політику "зменшення ризиків", спрямовану на послаблення залежності від китайського імпорту, особливо критично важливої сировини.
Представники Союзу кажуть, що обидві сторони могли б більше співпрацювати у боротьбі зі зміною клімату та підтримці біорізноманіття. Вони також вказують на діалог щодо питань макроекономіки і торгівлі.
За словами чиновника ЄС, це не основні очікування від саміту, але в певних сферах існують взаємні інтереси, і сторони можуть змінити ситуацію, “працюючи технічно і практично разом".
Глава МЗС Китаю Ван І заявляв, що Пекін сподівається зміцнити відносини з Європейським Союзом на майбутньому саміті, з твердим фокусом на прагматичну співпрацю на тлі складних ситуацій і серйозних викликів.