Перший за чотири роки саміт ЄС та Китаю може завершитися без спільної заяви, що лише поглибить розбіжності — Politico

Поділитися
Саміт відбудеться на тлі загострення геополітичної напруженості.

Європейський Союз і Китай поки що не планують спільної заяви за підсумками свого довгоочікуваного саміту, запланованого на грудень. Про це повідомляє POLITICO, посилаючись на джерела.

Хоча офіційно жодного рішення ще не прийнято, відсутність спільної дипломатичної заяви може призвести до поглиблення розбіжностей між двома сторонами після того, як Єврокомісія розпочала розслідування щодо китайських електромобілів.

Оскільки Китай приймає саміт, Пекін повинен запропонувати перший проект спільної заяви, що є звичайною практикою в міжнародній дипломатії, сказав один із європейських дипломатів. Але з огляду на те, що до саміту залишилося лише два тижні, а проекту заяви ще немає, стає дедалі менш імовірним, що обидві сторони зможуть домовитися про спільні зобов'язання до того часу.

Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і Європейської ради Шарль Мішель прибудуть до Китаю на зустріч 7-8 грудня - перший саміт у такому форматі за останні чотири роки, який відбудеться на тлі загострення геополітичної напруженості. Очікується, що фон дер Ляєн і Мішель зустрінуться з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, а головуватиме на саміті прем'єр Державної ради Лі Цян.

Саміт відбудеться після низки контактів на високому рівні між Брюсселем і Пекіном, присвячених таким питанням, як торгівля, енергетика і цифрові технології. У середині жовтня Китай відвідував головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

Інший чиновник ЄС повідомив, що наразі триває підготовка до саміту і дипломатичні контакти. Він не виключив, що спільна заява все ще може бути, але підкреслив, що "останні саміти ЄС і Китаю не мали спільної заяви".

Минулого тижня фон дер Ляєн наголосила на необхідності розслідування щодо субсидій Пекіна для китайських виробників, закликавши до "тверезого" підходу до жорсткої глобальної позиції Китаю.

Тим часом Сі і президент США Джо Байден на зустрічі минулого тижня обговорили питання штучного інтелекту і відновлення комунікації між військовими двох країн, але не досягнули результатів щодо більш фундаментальних подразників у відносинах Пекіна та Вашингтона.

Розслідування ЄС щодо китайських електромобілів, яке розпочалося у вересні, викликало занепокоєння щодо потенційної тарифної війни в той час, коли європейські лідери намагаються посилити економічну незалежність, не втрачаючи при цьому доступу до величезного ринку Китаю. Пекін відвідували низка чиновників ЄС, пояснюючи прагнення Союзу до перезавантаження відносин.

Китай, своєю чергою, критикував розслідування ЄС, попереджаючи, що цей крок матиме "негативний" вплив на економічні та торговельні зв'язки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі