Парламент Болгарії затвердив Румена Радева на посаді прем’єра

Поділитися
Радев був президентом балканської нації протягом дев'яти років, перш ніж залишив посаду в січні, щоб балотуватися на виборах.

У Болгарії після парламентських виборів обрано нового прем'єр-міністра. Ним, очікувано, став колишній президент, проросійський політик Румен Радев. Парламент Болгарії затвердив перший у цьому столітті однопартійний уряд країни з більшістю після переконливої перемоги Румена Радева, повідомляє 8 травня Bloomberg.

Рішення про призначення нового прем'єр-міністра Радева було схвалено 122 законодавцями з 240 в п'ятницю.  70 законодавців виступили проти, 36 утрималися від голосування.

Уряд, як заявив новий прем'єр-міністр, працюватиме над «посиленням національного суверенітету та підтримкою болгарських інтересів» в ЄС з «конструктивним підходом». Першими завданнями Радева будуть внутрішні, включаючи приборкання цін, початок судової реформи та боротьбу з олігархами (більшість з яких заробили свої статки на співпраці з Росією). 

Радев був президентом балканської нації протягом дев'яти років, перш ніж він залишив посаду в січні, щоб балотуватися на виборах, пообіцявши боротися з хабарництвом і організованою злочинністю. Це голосування, в якому він забезпечив абсолютну більшість, було восьмим за п’ятирічний період країни, позначеним слабкими коаліційними урядами, масовими антикорупційними протестами та глибокими настроями проти істеблішменту.

Радев, колишній командувач ВПС Болгарії, пообіцяв посилити голос країни в ЄС і НАТО, але водночас закликав до угоди про безпеку з Москвою на знак того, що він називає «прагматичним» підходом до Росії.

Прем'єр-міністр, який також є відвертим скептиком екологічної політики ЄС, був раніше підданий критиці за такі позиції. Він виступив проти санкцій блоку проти Кремля на тій підставі, що вони завдають шкоди європейській економічній конкурентоспроможності, і назвав прихильників військової допомоги Україні «військовими торговцями».

Втім, прем'єр-міністр сказав, що його першими завданнями будуть домашні. Він сказав у парламенті в п'ятницю, що його першим пріоритетом буде приборкання цін і початок судової реформи, додавши, що він представить нове законодавство з обох питань вже наступного тижня. Болгарія, яка  вважається однією з найбільш корумпованих країн ЄС, вже давно піддається критиці з боку Брюсселя та США з питань верховенства права, що затримує доступ до фінансування з боку блоку.

Партія Радева має 131 законодавця, що є більшістю, і перебуває в хорошому становищі, щоб проводити ті закони, які вважає за потрібне.

Нагадаємо, Радев ставив під сумнів вступ країни до єврозони в січні, що супроводжувалося зростанням цін. Він давав зрозуміти про прихильну до Росії позицію, виступаючи проти підтримки України та заявляючи про намір відновити відносини з Москвою.

Уряд Радева, ймовірно, зазначають експерти, поглиблюватиме залежність від російських нафти й газу, а також гальмуватиме розширення ЄС або НАТО через приєднання України. Він також може "заморозити" угоду з Україною щодо спільних інвестицій в озброєння та використовувати підхід Орбана — виступати проти санкцій проти Росії й тиснути на Україну, щоб вона поступилася територіями своєму агресору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі