Німецький суд заборонив фінансування ультраправої партії

Поділитися
Німецький суд заборонив фінансування ультраправої партії © EPA-EFE/CLEMENS BILAN
Подібне рішення може бути ухвалене і стосовно AfD.

Конституційний суд Німеччини ухвалив рішення про скорочення державного фінансування ультраправої партії, пише POLITICO.

У своєму рішенні суд визначив, що державне фінансування маргінальної, екстремістської партії, відомої як Die Heimat, або «Батьківщина» — раніше відомої як Національна демократична партія або NPD — може бути скорочено, оскільки партія «виявляє зневагу до вільних демократичних принципів» і має на меті замінити німецьку демократію авторитарною державою, заснованою на уявленнях нацистської епохи про расово об’єднане Volksgemeinschaft, тобто «національну спільноту».

Це рішення, ймовірно, ще більше підігріє і без того гострі дебати в країні щодо того, чи слід вживати юридичних заходів для приборкання іншої ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD).

Тижнями політики обмірковували можливість повної заборони партії. Рішення суду у вівторок зараз викликає дискусію щодо можливості скасування державного фінансування і цієї партії.

«Це рішення суду стане прецедентом  може бути використане для AfD», — ввважає Маркус Содер, консервативний прем’єр-міністр Баварії, в інтерв’ю німецькій газеті Handelsblatt.

Конституція Німеччини допускає заборону партій, які «прагнуть підірвати або скасувати вільний демократичний базовий порядок». У 2017 році законодавці внесли зміни до основного закону, щоб зробити можливим скасування державного фінансування таких партій. Постанова суду є прикладом першого застосування цієї норми на практиці.

У 2017 році Конституційний суд Німеччини ухвалив рішення проти заборони NPD, стверджуючи, що хоча партія й мала намір підірвати демократію, вона є настільки маргінальною, що не мала жодних шансів це зробити.

У 2021 році партія на федеральних виборах партія отримала незначний результат і втратила державне фінансування. Але до цього вона отримувала значні державні кошти, зокрема  1,1 млн євро у 2016 році.

Ухвалене Конституцйним судом рішення гарантує, що вона не зможе отримати фінансування протягом шести років.

Внутрішня дискусія про те, що робити з AfD, стала ще більш гострою після того, як раніше цього місяця було з’ясовано, що члени партії були присутні на таємній зустрічі правих екстремістів у готелі поблизу міста Потсдам, на якій обговорювався «генеральний план» щодо масової депортації іноземців та «неасимільованих громадян». Багато хто в Німеччині проводив паралелі з подібними планами нацистів.

Останніми днями цей інцидент викликав масові протести в Німеччині проти правого радикалізму та AfD. На минулих вихідних сотні тисяч протестувальників вийшли на вулиці міст по всій Німеччині. У Берліні демонстранти зібралися перед Бундестагом і скандували: «Весь Берлін ненавидить AfD!»

Згідно з опитуваннями POLITICO, AfD зараз набирає 23%, причому лідирує в регіонах колишньої Східної Німеччини, де у вересні відбудуться вибори у трьох землях.

Багато політиків побоюються, що будь-які спроби заборонити AfD або обмежити її фінансування стануть жахливою тактичною помилкою, яка лише зміцнить партію і дозволить її лідерам зображати своїх опонентів такими, що пригнічують демократичну волю виборців AfD.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі