Німецькі інвестиції в Китай знизилися у першому півріччі після рекордного максимуму — Reuters

Поділитися
Німецькі інвестиції в Китай знизилися у першому півріччі після рекордного максимуму — Reuters
Останніми місяцями уряд Німеччини закликав бізнес зменшити залежність від Китаю.

Прямі інвестиції Німеччини в Китай знизилися у першому півріччі, хоча і залишилися близькими до свого рекордного максимуму у 2022 році і зросли як частка від загальних інвестицій країни за кордон, згідно з офіційними даними, повідомляє Reuters.

Інвестиції в Китай впали до 10,31 млрд євро ($11,02 млрд) у першій половині 2023 року з 12 млрд євро в першій половині минулого року, йдеться в аналізі, який аналітики IW надали агентству Reuters.

Однак це все одно майже вдвічі більше, ніж 5,5 мільярда євро, інвестованих у 2019 році, до початку пандемії коронавірусу. Це також більш ніж удвічі більше, ніж чотири мільярди євро, які в середньому інвестувалися в першому півріччі за попереднє десятиліття.

Ці дані підкреслюють стурбованість тим, що німецькі фірми продовжують активно інвестувати в Китай, попри заклики уряду до компаній зменшити свої ризики та різке скорочення інвестиційних гарантій для цієї країни.

Загалом потоки прямих німецьких інвестицій скоротилися ще більше - до 63 млрд євро зі 104 млрд євро минулого року, оскільки найбільша економіка Європи бореться з рецесією.

Як наслідок, інвестиції в Китай як частка загальних інвестицій Німеччини фактично зросли до 16,4% у першому півріччі з 11,6% минулого року та 5,1% у 2019 році, повідомляє IW.

"Тенденція до Китаю залишається в основному незмінною і цього року. Хоча німецька економіка загалом інвестує значно менше за кордон, нові прямі інвестиції в Китай залишаються майже такими ж високими, як і раніше”, - сказав аналітик IW Юрген Маттес. 

Він зазначив, що більша частина інвестицій у Китай фінансується за рахунок реінвестованих прибутків.

Останніми місяцями уряд Німеччини закликав бізнес зменшити свою стратегічну залежність від Китаю, оскільки вважає, що зростання сили Пекіна може становити загрозу глобальній безпеці.

Хоча є перші ознаки того, що німецькі компанії починають переосмислювати свою стратегію щодо Китаю, не в останню чергу через економічний спад у країні та нові закони про безпеку, дані поки що не є однозначними.

Деякі експерти кажуть, що це частково пов'язано з розбіжностями між кількома великими компаніями, такими як Volkswagen і BASF, які подвоюють свою ставку на цю країну, і рештою, які проявляють все більшу обережність і прагнуть диверсифікувати свою діяльність, в тому числі і в інших регіонах Азії.

Маттес зазначив, що інвестиції в решту країн Азії як частка від загальних інвестицій Німеччини також зростають.

"Примітно, що майже чверть потоків прямих німецьких інвестицій нещодавно пішли в Азію", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що Німеччина працює над новою стратегією щодо Китаю, яка передбачає більш тверезий погляд на відносини і має на меті зменшити залежність від економічної наддержави Азії, яка є головним торговельним партнером Берліна з 2016 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі