Дві провідні держави ЄС викликають гнів серед союзників через неможливість відповісти на загрози — Financial Times

Поділитися
Німеччина та Франція не достатньо допомагають Україні.

Європейцям вдалося ухвалити пакет допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро, і, як не втомлюються наголошувати лідери Німеччини, вони є другими найбільшими прихильниками Києва після США. Провідні європейські держави підписали з Україною двосторонні угоди у сфері безпеки. Але в час, коли безпекові виклики зростають, переважним меседжем з Європи є розгубленість і безпорадність. Особливо це стосується Берліна, повідомляє видання Financial Times.

Німеччина відмовляється надати Києву крилаті ракети Taurus. Хоча вони схожі на ракети Scalp/Storm Shadow, які постачають Франція і Великобританія, вони мають більшу потужність — таку, що здатна зруйнувати Керченський міст, який з'єднує материкову частину Росії з Кримом.

Минулого тижня Олаф Шольц вперше публічно пояснив свої заперечення: надання Києву ракет призведе до ескалації, вимагатиме розгортання німецьких військ і зробить Німеччину "стороною у війні" — аргументи, які були негайно відкинуті стурбованими німецькими експертами. Шольц також натякнув, що британські та французькі війська надають Україні цілеспрямовану підтримку, що викликало крики обурення в Парижі та Лондоні.

"Це жорстока правда: два ключові гравці [Німеччина та Франція] в континентальній Європі провалюють стратегічну відповідь на найбільшу загрозу безпеці Європи за останнє покоління, в той час як майбутнє України висить на волосині", — пише Financial Times.

Франція, попри витівки її президента, принаймні має потужний стримуючий фактор у вигляді своєї ядерної зброї. Уряд Німеччини, попри на величезні фінансові зобов'язання і несамовиті зусилля з виробництва нових озброєнь — схоже, вважає, що триматися за США — це великий план.

"Там, де має бути стратегія щодо Європи чи Росії, існує концептуальна порожнеча. І єдине, що вона [Німеччина] стримує — це вона сама", — підсумувало видання.

Нагадаємо, що Бундестаг вважає, що позиція канцлера щодо передачі ракет Taurus Україні — це запрошення Путіну нападати на інші країни. Голова комітету Бундестагу з європейських справ Антон Хофрайтер зазначив, що українські військові завжди "точно дотримувалися всіх вимог", які були пов'язані з поставками західного озброєння.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі