Україна в не найкращому становищі і помилка Макрона лише погіршила ситуацію — Politico

Поділитися
Україна в не найкращому становищі і помилка Макрона лише погіршила ситуацію — Politico © EPA-EFE/KATERYNA KLOCHKO
Макрону краще було б переконати Європу збільшити військові поставки в Україну, щоб Путін не зміг перемогти.

Припущення президента Франції Еммануеля Макрона про те, що НАТО, можливо, доведеться відправити війська в Україну, викликало цього тижня шквал критики. Канцлер Німеччини Олаф Шольц очолив "зграю розлючених крикунів", які заперечували твердження Макрона про те, що НАТО нічого не виключає, коли йдеться про відправку військ. 

Якщо висловлювання французького лідера мали на меті надіслати Кремлю рішуче попередження, то вони вражаюче провалилися — фактично, вони досягли абсолютно протилежного. На радість Кремлю, коментарі Макрона викрили розколи і розбіжності на Заході, посіяли паніку з приводу військового стану справ в Україні. Це також дало президенту Росії Владіміру Путіну чудову пропагандистську можливість посилити забутий часом наратив для своєї внутрішньої аудиторії про те, що Захід — нині представлений НАТО — хоче знищити Росію, пише Politico.

Проведене на замовлення Європейської ради з міжнародних відносин масштабне опитування в 12 країнах ЄС, яке було опубліковане минулого тижня, вказує на помітні зміни в суспільних настроях. На тлі невизначеності на полі бою в Україні та перспективи повернення колишнього президента США Дональда Трампа до Білого дому, що підживлює зростаючий песимізм, лише 10% опитаних заявили, що вірять у перемогу України над Росією. Більше того, лише 31% респондентів висловилися за те, щоб Європа підтримувала Україну, поки вона не поверне собі окуповану територію.

"Наше опитування показує, що європейські громадяни не перебувають в особливо героїчному настрої. Після виходу США лише меншість європейців (в середньому лише 20%, від 7% у Греції до 43% у Швеції) хотіли б, щоб Європа збільшила підтримку України", — повідомляють посадовці з Європейської ради з міжнародних відносин.

Здається, все це пройшло повз Макрона. Всім європейським лідерам знадобиться колективна сила переконання, щоб утримати своїх людей на боці й зберегти підтримку, яка є.

"І все це ставить Україну в скрутне становище. Не маючи достатньо живої сили й боєприпасів, все що вона може зробити — це протриматися, сподіваючись підготуватися до серйозного контрнаступу в наступному році", — вважає видання.

Отже, Макрону краще було б переконати Європу збільшити військові поставки, щоб Путін не зміг перемогти, а Україна отримала те, що їй потрібно. Крім того, Захід має поганий послужний список, коли справа доходить до втручань на місцях.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі