Нідерланди запроваджують найсуворіші в історії міграційні правила

Поділитися
Нідерланди запроваджують найсуворіші в історії міграційні правила © pixabay.com
Така політика є наслідком приходу до влади ультраправої партії.

Уряд Нідерландів планує запровадити нові жорсткі антиміграційні заходи, які стануть одними з найсуворіших у Європейському Союзі, пише Politico.

Про плани правляча коаліція оголосила в п'ятницю. Програма включає більш суворі перевірки на кордоні, пропорційне покарання порушників, обмеження на возз'єднання сімей, які передбачають заборону дорослим дітям приєднуватися до своїх батьків, а також акцент на примусовому поверненні. 

У листопаді минулого року ​​ультраправа антиімміграційна Партія свободи Герта Вілдерса вперше отримала майже чверть місць у голландському парламенті. У коаліційному уряді партія Вілдерса отримала посаду міністра з питань міграції та притулку. Ним стала Маржолейн Фабер.

«Я прагну найсуворішої політики надання притулку за всю історію», — сказала Фабер у відеозверненні, посилаючись на вузькі місця у сфері житла, охорони здоров’я та освіти як причини цього.

План, за її словами, полягає в тому, щоб юридично оголосити кризу надання притулку. Це за словами посадовиці, дозволить вжити заходів для боротьби з цією кризою. Такий надзвичайний закон дозволить уряду вживати заходів, не чекаючи схвалення парламенту.

«Нідерланди мають належати до категорії держав-членів із найсуворішими правилами отримання притулку», — йдеться в урядовій програмі.

У п’ятницю прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схооф  ​​заявив, що уряд проситиме Європейську комісію відмовитися від політики ЄС щодо надання притулку та міграції — цей запит буде надіслано до Брюсселя наступного тижня.

«Ми не можемо далі терпіти великий потік мігрантів до нашої країни. Люди переживають кризу притулку», — сказав Схооф, захищаючи надзвичайні заходи і запланований закон про кризу притулку.

Він не відповів на запитання наскільки планується скоротити потік мігрантів, натомість сказавши, що уряд оцінить необхідність антикризового закону, оцінюючи ситуацію на поточний момент.

Фабер додала, що хоче скасувати безстрокові дозволи; скоротити процедури; обмежити возз’єднання сім’ї «суттєво, для дуже великої частини заявників»; і прискорити депортацію «злочинців, які шукають притулку».

Програма також пропонує змінити житлове законодавство, аби не давати шукачам притулку з посвідкою на проживання можливість отримати пріоритетний доступ до соціального житла через цей статус і, таким чином, послабити тиск на ринок житла.

Члени опозиції вже розкритикували план Фабер запровадити надзвичайний закон, щоб прискорити її міграційні плани, назвавши його «антидемократичним». Нідерландська рада у справах біженців заявила, що «глибоко стурбована» тим, що «біженці заплатять високу ціну» за ці заходи.

Положення про форс-мажор існують для воєн або стихійних лих, тоді як проблеми з наданням притулку в країні є наслідками політичного вибору, стверджує організація.

«У Нідерландах немає несподівано великої кількості шукачів притулку. Це не форс-мажор, а політичне небажання», – заявили в раді з питань біженців.

У серпні повідомлялося, що у Польщі готуються посилити міграційну політику, оскільки можливості країни щодо інтеграції  мігрантів наближаються до межі. Це включає як відсоткове співвідношення мігрантів, яких суспільство зможе прийняти, так і інфраструктурні проблеми, пов'язані із забезпеченням житлом, медичною допомогою та освітою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі