Мита Трампа ставлять ультраправих лідерів Європи в незручне становище – Politico

Поділитися
Мита Трампа ставлять ультраправих лідерів Європи в незручне становище – Politico © EPA-EFE/ALLISON DINNER
У застосуванні до ЄС 20% мит, на думку правих політиків, винен сам Євросоюз.

Мита президента США Дональда Трампа, позиціоновані як «День визволення», стають головним болем для його ультраправих союзників у Європі, пише Politico.

Рішення Вашингтона ввести 20% податок на весь імпорт з Європейського Союзу може непропорційно вплинути на сільських робітників і робочий клас, які тяжіють до правих популістських партій у всьому ЄС. Це ставить багатьох європейських політичних діячів, які є найбільшими прихильниками руху MAGA, у незручну ситуацію.

Сантьяго Абаскаль, лідер іспанської ультранаціоналістичної партії Vox, напередодні оголошення намагався пройти по канату, наполягаючи на тому, що його група категорично проти мит і що він навіть виступав проти них, коли відвідував конференцію Conservative Political Action у Вашингтоні в лютому.

Але водночас він висловив захоплення Трампом, інавгурацію якого він відвідав у січні, сказавши, що він поважає лідера, який захищає «свої інтереси» — навіть коли вони «йдуть проти наших».

Згідно з прогнозами Торгово-промислової палати Іспанії, лише цього року збитки економіки країни внаслідок американських мит можуть складати до 4,3 мільярда євро. Прем’єр-міністр Педро Санчес — соціаліст — у відповідь на митаТрампа оголосив про пакет порятунку промисловості в розмірі 14,1 мільярда євро.

Очікується, що найбільше постраждає агропродовольчий сектор: експорт до США вітчизняної оливкової олії, який зараз приносить близько 1 мільярда євро, може різко скоротитися, а винний сектор країни може бути спустошений, якщо Трамп виконає свою погрозу відповісти на відповідні тарифи ЄС на бурбон 200% збором на вина та алкогольні напої. 

Переробна промисловість Іспанії, яка у 2024 році експортувала машини та електрообладнання на суму понад 4 мільярди євро, може зазнати падіння продажів на 28%. 

За даними Іспанського центру соціологічних досліджень, ультраправу Vox («Голос») підтримує кожен п’ятий сільськогосподарський і понад 10% промислових робітників. Абаскаль у четвер спробував перекласти провину за економічний вплив мит на основних політиків у Мадриді та Брюсселі.

«Ні президент Комісії Урсула фон дер Ляєн, ні Санчес, ні [лідер правоцентристської опозиції Альберто Нуньєс Фейхоо не захищали інтереси іспанського народу», — написав Абаскаль на X, де також поскаржився на те, що іспанців втягують у «самогубну торгову війну».

«Ми повинні вигнати цю корумповану касту, яка принесла лише руїну та втрату свободи. І ми це зробимо», – додав він.

Звинуватити Брюссель

Ультраправі лідери в інших частинах Європи вдалися до подібної риторики.

«Європейська економіка і, зрештою, європейці знову розплачуються за некомпетентність брюссельських політиків. Європейська комісія повинна була вести переговори!», — написав у Facebook міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, давній член партії «Фідес» прем’єр-міністра Віктора Орбана. 

Сіярто стверджує, що ситуації з митами можна було б уникнути, якби Брюссель знизив європейські мита на автомобілі з 10% до 2,5% та уклав угоду про митну співпрацю з Вашингтоном.

«Комісія не вела переговорів; натомість вони знову перетворили економічне питання на ідеологічне. І все це, заробляючи тисячі євро на місяць…», — обурився він. 

«Альтернатива для Німеччини» у дописі своєї парламентської групи на X також припустила що Європа сама спровокувала накладання Трампом мит.

«Це рішення вставляє палицю у справу світової економіки. Було б розумно, якби Єврокомісія заздалегідь ініціювала зниження вищих європейських тарифів на автомобілі. Зараз найкращою відповіддю стане пропозиція переговорів», — йдеться у дописі. 

Депутат Європейського парламенту Ауке Зіелстра, член ультраправої Партії свободи Нідерландів, також звинуватив ЄС у конфлікті.

У  дописі  на X він назвав «незручною правдою» стягнення ЄС мит на товари, що надходять до союзу, і заявив, що вільна торгівля є ілюзією, оскільки Європа застосовувала «загальні імпортні тарифи для зовнішнього світу».

«Лицемірство — це слово європейського походження», – додав він.

Зі свого боку, партія Національне об’єднання Франції, яка наразі зосереджує більшість своїх публічних заяв на звинуваченнях лідерки партії Марін Ле Пен у корупції, зазначила, що мита Трампа не є чимось новим.

«Пан Обама, який виглядав доброю людиною, використав проти Франції екстериторіальні закони США, наприклад, вимагаючи 10 мільярдів євро у французького банку BNP Paribas», — сказав законодавець Жан-Філіп Тангі французькому радіо RMC. 

Тангі додав, що відповідь Європи має бути чіткою. Водночас, за його словами, Комісія вчинить нерозсудливо, якщо відреагує на суперечку, запровадивши мита на американський бурбон, як це було в 2017 році. 

«Європейський Союз, ми повинні визнати, переважно приймає ідіотські рішення», – додав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Вадим Тимошенко
5 Квiтня, 10:35
...з ким поведешься....)
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі