Макрон проти планів НАТО відкрити офіс у Японії — FT

Поділитися
Макрон проти планів НАТО відкрити офіс у Японії — FT © Єлисейський палац
Франція висловила занепокоєння, що Альянс втрачає концентрацію.

Президент Франції Еммануель Макрон виступив проти пропозиції НАТО відкрити офіс у Токіо, оскільки вважає, що Альянс повинен залишатися зосередженим на власному північноатлантичному регіоні. Про це повідомляє FT.

Опір Франції ускладнив тривалі дискусії в НАТО щодо створення першого форпосту Альянсу в Індо-Тихоокеанському регіоні, за словами джерел видання.

Поштовх до відкриття невеликого офісу в Токіо з'явився в той час, коли США і Японія закликають Європу до більшої участі в питаннях безпеки в Азії, особливо на тлі зростання занепокоєння з приводу можливих військових дій Китаю проти Тайваню.

Водночас Пекін критикує зусилля США зі створення так званих «антикитайських коаліцій» в Індо-Тихоокеанському регіоні, які він порівнює з «азійським НАТО».

За словами одного французького чиновника, Париж вважає, що статут НАТО вимагає від Альянсу обмежити географічне охоплення Північною Атлантикою. Але він також припустив, що це може підірвати довіру Європи у відносинах із Китаєм на тлі війни РФ проти України, особливо в тому, що стосується прохання до Пекіна не постачати зброю Росії.

Один зі співрозмовників, знайомий із дебатами всередині НАТО, сказав, що Франція неохоче підтримує все, що сприяє посиленню напруженості у відносинах між Альянсом і Китаєм.

Виступаючи на конференції минулого тижня, Макрон заявив, що НАТО не має розширювати свою сферу впливу за межі Північної Атлантики.

«Якщо ми будемо підштовхувати НАТО до розширення спектра і географії, ми зробимо велику помилку», - додав він.

Опір Макрона виник через два місяці після того, як він розлютив США та інших союзників своїми коментарями під час візиту в Китай. Тоді він заявив, що Європа повинна дистанціюватися від американсько-китайської напруженості навколо Тайваню.

Створення офісу НАТО вимагає одностайної підтримки Північноатлантичної ради — найвищого політичного керівного органу Альянсу, а це означає, що Франція має право зупинити цей крок. У НАТО відмовилися надати подробиці про поточні дискусії.

Уряд Японії не коментує ситуацію. Але один із чиновників заявив, що Токіо хоче зміцнити зв'язки з Альянсом.

Японія і НАТО обговорюють відкриття офісу в Токіо з того часу, як колишній прем'єр-міністр Сіндзо Абе відвідав штаб-квартиру НАТО у 2007 році. У 2018 році Японія відкрила "філію" НАТО в Брюсселі. Прем'єр-міністр країни Фуміо Кішіда, який минулого року став першим японським лідером, який узяв участь у саміті НАТО, приєднається до саміту Альянсу в Литві у липні.

НАТО має більше десятка офісів зв'язку або делегацій по всьому світу, в тому числі в Україні і Молдові. Більшість з них невеликі та призначені для підтримки контактів з урядом і військовими країн.

Експерт з аналітичного центру IISS Юка Кошіно, сказав, що офіс в Токіо зробить діяльність НАТО в Індо-Тихоокеанському регіоні офіційною і сталою.

 «Кішіда бачить тісний зв'язок між євроатлантичним і індо-тихоокеанським стратегічним середовищем та прагне координувати підходи з партнерами-однодумцями», - сказав Кошіно.

Колишній високопосадовець в адміністрації Абе Нобукацу Канехара заявив, що Японія підтримує Україну, оскільки вважає, що проблеми на обох кінцях Євразії пов'язані між собою.

За його словами, відносини між Японією і НАТО швидко стали ближчими, тому що вони стосуються Китаю.

Виступаючи на безпековому форумі «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі, головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європа і Азія «безпосередньо зацікавлені в безпеці один одного» і повинні працювати разом, щоб уникнути конфронтації в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Раніше повідомлялося, що НАТО обговорює з Японією можливість відкриття свого офісу в Токіо. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів, що минулого року держави Альянсу погодилися, що блоку варто розширювати співпрацю зі своїми партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні – Австралією, Новою Зеландією, Японією та Південною Кореєю. 

Глава МЗС Японії Йосімаса Хаяші пояснив, що відкриття офісу НАТО в Токіо обговорюється, оскільки після агресії РФ світ став більш нестабільним. За його словами, це не має на меті надіслати повідомлення "яким-небудь конкретним країнам", але вказав на КНР як "найбільший виклик для Японії". Китай гнівно відреагував на чутки про можливе відкриття офісу Альянсу в Токіо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі