Німеччина і Франція висловлюють стурбованість ситуацією у Грузії. Обидві країни, що виступали за просування Грузії щодо входження до кола країн Євросоюзу, наразі бачать інші шляхи розвитку ситуації, зазначено у спільній франко-німецькій заяві. Це викликано ухваленням закону про "іноагентів", який став причиною гострого протистояння в грузинському суспільстві та парламенті.
У заяві зазначено, що Німеччина та Франція є палкими прихильниками євроінтеграційного поступу Грузії. Саме таке рішення – надання статусу країни-кандидата на вступ до ЄС – підтримали Німеччина та Франція.
Рішення уряду та правлячої партії Грузії про ухвалення законодавства щодо “іноагентів” сприймається канцлером Німеччини та президентом Франції як спроба “відхилитися від цього шляху”.
Наприкінці заяви зазначено, що шлях до євроспільноти прокладено, проте швидкість подолання цього шляху та напрямок руху залежить від Грузі. Підпис під заявою поставили Олаф Шольц і Еммануель Макрон.
Раніше, Financial Times повідомляв, що Європейський Союз “заморозить” заявку Грузії на членство, якщо Тбілісі схвалить суперечливий закон про “іноземних агентів”, який, на думку критиків закону, створений під впливом російських обмежень суспільства.
Як повідомили виданню троє чиновників ЄС, рішення блоку про початок переговорів про вступ, ймовірно, буде відкладено на невизначений термін, якщо закон набуде чинності.