Кліматичний звіт ООН затримують через політизовані суперечки – АР

Поділитися
Кліматичний звіт ООН затримують через політизовані суперечки – АР © Офіс президента
Підписання країнами наукового звіту має гарантувати, що уряди сприймуть його висновки як авторитетну пораду, на якій базуватимуть свої дії.

Публікація нової великої доповіді ООН про зміни клімату затримується через боротьбу між багатими країнами та країнами, що розвиваються, за цільові показники викидів та фінансову допомогу вразливим країнам, повідомляє Associated Press.

Доповідь сотень провідних учених світу мала бути затверджена урядовими делегаціями в п’ятницю в кінці тижневої зустрічі в швейцарському місті Інтерлакен. Кінцевий термін неодноразово відкладався, оскільки офіційні особи великих держав, таких як Китай, Бразилія, Саудівська Аравія, а також Організація Об’єднаних Націй і Європейський Союз сперечалися протягом вихідних щодо формулювання ключових фраз у тексті.

Доповідь Міжурядової групи експертів зі зміни клімату Організації об’єднаних націй (IPCC) має включати висновки величезної кількості досліджень глобального потепління, зібраних після укладення Паризької кліматичної угоди в 2015 році.

Короткий виклад звіту схвалили вранці в неділю, але три джерела, близькі до переговорів, повідомили Associated Press, що існує ризик того, що узгодження основного тексту, можливо, доведеться відкласти на наступну зустріч. 

На початку зустрічі генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав делегатів надати «холодні, жорсткі факти», щоб переконати, що у нас залишилося не багато часу, щоб обмежити глобальне потепління до 1,5 градуса Цельсія у порівнянні з доіндустріальним часом. Хоча середня глобальна температура вже зросла на 1,1 за Цельсієм з 19-го століття, Гутерріш наполягав на тому, що цільовий ліміт у 1,5 градуса залишається можливим «за умови швидкого та глибокого скорочення викидів у всіх секторах світової економіки».

Спостерігачі кажуть, що зустрічі IPCC дедалі більше стають політизованими, оскільки ставки на стримування глобального потепління зростають, віддзеркалюючи щорічні кліматичні переговори ООН, які зазвичай відбуваються наприкінці року.

Серед найскладніших питань нинішньої зустрічі – як визначити, які країни, що розвиваються, вважаються найвразливішими до змін клімату, щоб вони могли отримати компенсацію з "фонду збитків", узгодженого на останніх кліматичних переговорах ООН у Єгипті. Делегати також сперечалися щодо цифр, які вказують на те, скільки викидів парникових газів необхідно скоротити протягом наступних років, і як включити в рівняння зусилля штучного та природного видалення вуглецю.

Тим часом США, які вважаються найбільшим емісіонером вуглекислого газу за часи індустріалізації, рішуче виступають проти поняття «історична відповідальність за зміни клімату».

На початку березня кліматичні активісти руху Ultima Generazione (“Останнє покоління”) облили помаранчевою фарбою статую Віктора Еммануїла II у Мілані, щоб звернути увагу на те, що італійський уряд продовжує інвестувати у викопне паливо, спалювання якого спричиняє викиди парникових газів.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі