Європейські лідери закликають Сербію «де-факто» визнати Косово

Поділитися
Європейські лідери закликають Сербію «де-факто» визнати Косово © Getty Images
Досі країни є непримиренними стосовно одна одної.

Лідери Франції, Німеччини та Італії закликали Сербію  визнати де-факто» Косово, яке проголосило незалежність у 2008 році, але яке Белград продовжує вважати своєю територією, пише Reuters.

У заяві наступного дня після переговорів з обома сторонами президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц і прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні заявили, що настав час для балканських сусідів виконати попередні зобов’язання

Їхня заява пролунала на тлі  міжнародної стурбованості через те, що колишні вороги часів війни можуть повернутися до відкритого конфлікту після серії насильницьких інцидентів в останні місяці.

Значна частина напруги зосереджена на півночі Косово, де більшість становлять етнічні серби. Решту Косово переважно складають етнічні албанці.

У своїй заяві Макрон, Шольц і Мелоні повторили давні заклики до прем’єр-міністра Косово Альбіна Курті створити асоціацію муніципалітетів з більшістю сербів на півночі, надавши місцевим сербам певний ступінь самоврядування.

Сербія і Косово провели роки переговорів за посередництва Європейського Союзу щодо нормалізації своїх відносин. Оскільки цей процес загальмував, лідери трьох найбільших країн ЄС дедалі активніше залучаються до спроб повернути відносини в нормальне русло.

Хоча раніше ЄС ухилявся від політично делікатного питання фактичного визнання Косова, троє лідерів чітко дали зрозуміти, що саме цього вони очікують від Сербії, чинячи тиск на президента Сербії Александра Вучича.

«Ми закликаємо Косово розпочати процедуру створення Асоціації муніципалітетів із сербською більшістю в Косово, як це передбачено проектом статуту, а Сербію — визнати де-факто», — йдеться в заяві.

Раніше Вучич заявляв, що не визнає Косово ані формально, ні неофіційно.

Водночас, і Сербія, і Косово прагнуть приєднатися до ЄС, тож блок наполягає на тому, що їм потрібно буде врегулювати свої розбіжності, перш ніж вони зможуть стати членами.

«Без прогресу в нормалізації відносин обидві сторони ризикують втратити важливі можливості", — заявили лідери.

Детальніше із тонкощами відносин між сторонами розбирався автор ZN.UA і тимчасовий повірений у справах України в Боснії і Герцеґовині Володимир Цибульник.  
Детальніше читайте в його статті "Ультиматуми для Сербії та Косова: терпець Заходу урвався".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі