ЄЦБ оцінив готовність запровадження євро у країнах-сусідах України, включно з Польщею і Болгарією.

Поділитися
ЄЦБ оцінив готовність запровадження євро у країнах-сусідах України, включно з Польщею і Болгарією. © Alexas_Fotos/pixabay.com
Ключовою претензією до країн-кандидатів є значна інфляція.

Дворічний звіт Європейського центрального банку оцінив прогрес у переході на євро в шести країнах Європи – Болгарії, Чехії, Угорщині, Польщі, Румунії та Швеції. Ключова претензія до всіх потенційних кандидатів на входження до єврозони – надмірні показники інфляції. Проте Європейський центробанк вказав також і на помірний прогрес кожної з країн.

Інфляція вище базового значення розглядається як ключова економічна перешкода для включення в єврозону. Оцінка законодавства всіх країн-кандидатів показала, що в п'яти з шести країн законодавча база не повністю відповідає правовим вимогам щодо впровадження євро. У п'яти досліджуваних країнах – Болгарії, Чехії, Угорщині, Польщі та Румунії – спостерігається інфляційний процес, який значно вище 3,3%, що є базовим показником для інфляції в єврозоні. Інфляція у країнах, які спостерігались експертами ЄЦБ, складала від 6 до 8,4%. Негативними є і показники Чехії, Угорщини, Польщі та Румунії щодо перевищення показника дефіциту валового внутрішнього продукту в розмірі 3%. Європейський центральний банк у своєму дворічному звіті зазначає, що у всіх країн, які мають намір ввійти в єврозону, є певний прогрес, однак на сьогодні вони не відповідають критеріям країни, де основною платіжною одиницею є євро.

Хто з перелічених кандидатів найближче до єврозони

Водночас за даними журналістів FT, Болгарія є кандидатом, що найближчий до введення євро у своїй фінансовій системі. Традиційно, звіт про можливість входження в єврозону публікується один раз на два роки. Однак Болгарія отримала можливість від євробанку пройти повторну оцінку експертів ЄЦБ раніше, ніж за два наступних роки.

У Болгарії соціологічні опитування показують, що громадяни розділилися у питанні приєднання до євро. Приблизно по 49% є як прихильників використання цієї валюти, так і тих, хто проти цього.

Окрім формальних ознак неготовності до використання євро, експерти, з якими спілкувалися оглядачі FT, вважають, що до цього часу в Болгарії, Румунії та Угорщині є неефективне державне управління, значний відсоток ухилення від сплати податків, прояви корупції та відсутність незалежної судової системи, а також мінімальний доступ до онлайн сервісів.

Як повідомлялось раніше, продовження жорсткої антиінфляційної політики в США у 2024 році та зміцнення показників вартості американського долара значно посилює тиск на європейські центральні банківські установи та інституції. За оцінкою аналітиків FT, єврозона відслідковує тренд збереження високих відсоткових ставок і не планує пом'якшення власного відсоткового коридору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі