ЄС за необхідності готовий використовувати всі торгові інструменти для захисту своєї економіки від Китаю — глава Єврокомісії

Поділитися
ЄС за необхідності готовий використовувати всі торгові інструменти для захисту своєї економіки від Китаю — глава Єврокомісії © Ursula von der Leyen/Twitter
Китайська сталь та електромобілі заполонили Європу.

Європейський Союз готовий використати всі наявні інструменти для захисту власної економіки, якщо Китай не зможе запропонувати справедливий доступ до своїх ринків, заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн після переговорів з китайським лідером Сі Цзіньпіном у Парижі. Про це повідомляє Bloomberg.

Вона додала, що сильно субсидовані китайські товари, такі як електромобілі та сталь, заполонили Європу, зазначивши, що світ не може поглинути надлишкове виробництво Китаю.

Фон дер Ляєн виступила в понеділок, 6 травня, після спільної зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном і Сі. Китайський лідер відвідав Францію в межах першого за п'ять років візиту до Європи. Після Парижа він вирушить до Сербії та Угорщини.

"Для того, щоб торгівля була справедливою, доступ до ринків один одного також має бути взаємним. Ми обговорили, як досягти реального прогресу в питанні доступу до ринків. Я зберігаю впевненість, що можна досягти більшого прогресу. Водночас ми готові повною мірою використовувати наші інструменти торговельного захисту, якщо це буде необхідно", - сказала глава Єврокомісії. 

"Європа не може миритися з практикою, що спотворює ринок і ризикує призвести до деіндустріалізації", - додала фон дер Ляєн.

Китай заперечує створення надлишкових потужностей і звинувачує ЄС у протекціонізмі. Сі підтвердив цю позицію на переговорах з Макроном і фон дер Ляєн, заявивши, що питання потужностей не розглядається з точки зору порівняльних переваг або попиту на світовому ринку.

Фон дер Ляєн закликала китайський уряд вирішити проблему "структурних надлишкових потужностей", оскільки Пекін "продовжує масово підтримувати свій виробничий сектор", в той час як внутрішній попит не зростає.

"Китай, який грає чесно, корисний для всіх нас. Водночас Європа не відступить від прийняття жорстких рішень, необхідних для захисту своєї економіки й безпеки", - сказала вона. 

Париж був ключовим прихильником жорсткішого підходу з боку ЄС. При цьому, під час візиту Сі Макрон також намагався збалансувати ситуацію, оскільки Франція прагне залучити китайські інвестиції, необхідні для зміцнення власної автомобільної промисловості.

Фон дер Ляєн також розповіла, що вона і Макрон закликали Сі використати вплив на російського диктатора Владіміра Путіна, щоб припинити війну РФ проти України, додавши, що позиція Китаю в цьому питанні впливає на відносини між Пекіном і ЄС. Крім того, на думку глави Єврокомісії, Китай може допомогти обмежити розповсюдження іранських ракет і безпілотників.

ЄС стає жорсткішим у торговельних відносинах з Пекіном, поділяючи занепокоєння США щодо надлишкових виробничих потужностей Китаю. Восени 2023 року ЄС розпочав розслідування щодо субсидій Пекіна для китайських виробників електромобілів, за результатами якого до липня можуть бути запроваджені нові тарифи.

Крім того, Єврокомісія розпочала розслідування щодо закупівель Китаєм медичного обладнання. Брюссель може обмежити доступ Пекіна до тендерів. Євросоюз також ретельно перевіряє інші галузі, такі як вітроенергетика, сонячна енергетика та залізниця.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі