Прикордонне агентство ЄС Frontex, яке опікується охороною зовнішніх кордонів країн-членів з іншими країнами, заявило про намір відправити 50 офіцерів прикордонної служби та інший персонал, а також необіхдне обладнання, зокрема патрульні машини, для посилення діяльності прикордонного контролю Фінляндії, пише POLITICO.
Цьому кроку ЄС передувало рішення уряду Фінляндії закрити всі пункти пропуску на східному кордоні з Росією, за винятком Раджа-Йосеппі, до 23 грудня через наплив мігрантів. Фінський таблоїд Iltalehti із посиланням на прем'єр-міністра Петтері Орпо повідомив , що ситуація на східному кордоні не покращилася і є ознаки того, що криза може загостритися.
«Очікується, що це суттєве підкріплення прибуде на місце вже наступного тижня», – йдеться у заяві Frontex.
Наразі агенство має на фінському кордоні десятьох офіцерів.
«Підтримка Фінляндії з боку Frontex виходить за рамки логістики; це демонстрація єдиної позиції Європейського Союзу проти гібридних викликів, які зачіпають одного з його членів», – заявив виконавчий директор Frontex Ханс Лейтенс.
МЗС Росії на початку цього тижня назвало рішення Гельсінкі закрити ряд пунктів пропуску на кордоні з Росією «однозначно провокаційним».
«Рішення прийняте поспішно, без будь-яких консультацій з російською стороною, яка раніше була невід’ємною частиною співпраці у забезпеченні ефективного функціонування спільного кордону», – йдеться в повідомленні відомства.
Наприкінці минулого тижня прикордонна охорона Фінляндії повідомила , що з початку місяця 415 осіб з невідповідними проїзними документами прибули до південно-східного округу прикордонної служби Фінляндії та подали заявки на надання притулку.
«На підставі проведених спостережень та інформації, отриманої прикордонною службою Фінляндії та іншими органами влади, є чіткі ознаки того, що органи іноземної держави або інші оператори сприяли в’їзду осіб, які незаконно перетнули кордон Фінляндії», — заявили в прикордонному відомстві.
На фінсько-російському кордоні — різкий наплив мігрантів. Вони сотнями пишуть заяви про надання політичного притулку у Фінляндії. Такий сплеск кількості прохачів спричинив занепокоєння в Гельсінкі, де впевнені: Москва проводить цілеспрямовану політику створення міграційної кризи.
Про мотиви Кремля й про те, як має намір діяти фінський уряд, читайте в статті Володимира Кравченка «Міграційна криза у Фінляндії: чотири мети Росії».