ЄС готує проект резолюції щодо прав людини в Північній Кореї

Поділитися
ЄС готує проект резолюції щодо прав людини в Північній Кореї © Getty Images
Блок обговорює можливі оновлення пункту резолюції про репатріацію.

Європейський Союз працює над проектом резолюції щодо прав людини в Північній Кореї, який буде представлений на розгляд комітету Організації Об'єднаних Націй, на тлі зростання занепокоєння з приводу примусової репатріації Китаєм північнокорейських перебіжчиків. Про це повідомляє Yonhap.

Проект резолюції буде подано до Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН, що займається правами людини і соціальними питаннями. Потім він буде доопрацьований після консультацій з іншими членами ООН.

"ЄС знову готує резолюцію до Третього комітету щодо ситуації з правами людини в КНДР. Оновлений текст буде представлений широкому загалу членів ООН до кінця жовтня", - заявило представництво ЄС у Південній Кореї.

Майбутня резолюція “всеосяжна і охоплює всі аспекти ситуації з правами людини в КНДР, включаючи важливий принцип недопущення примусової репатріації".

Раніше правозахисні групи заявляли, що Китай примусово відправив назад близько 600 північнокорейських перебіжчиків, затриманих в провінціях Цзілінь і Ляонін 9 жовтня. Пізніше Міністерство з питань об'єднання Сеула заявило, що "велика кількість" жителів Північної Кореї була репатрійована, не уточнюючи цифри.

Представництво ЄС у Південній Кореї каже, що блок обговорює можливі оновлення пункту резолюції про репатріацію у тісній і конструктивній співпраці з її співавторами, включаючи Південну Корею.

Починаючи з 2005 року, Генеральна Асамблея ООН щороку приймає резолюцію, яка засуджує ситуацію з правами людини в Північній Кореї. У попередні роки комітет ухвалював резолюцію щодо Північної Кореї в середині листопада для затвердження на Генеральній Асамблеї ООН у грудні.

Минулого року Південна Корея вперше за чотири роки стала співавтором резолюції, оскільки консервативна адміністрація країни Юн Сок Йоля зайняла проактивну позицію у вирішенні проблем з правами людини в Північній Кореї з моменту його приходу до влади в травні 2022 року.

У березні Міністерство з питань об'єднання Південної Кореї опублікувало звіт, згідно з яким жителям КНДР може загрожувати страта за поширення матеріалів південнокорейських ЗМІ, наркотики та релігійну діяльність. Північна Корея відкидає критику щодо порушень прав людини як частину змови з метою повалення її правителів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі