Оптимісти та реалісти: у яких країнах Європи очікують нападу Росії, а де вважають малоймовірним

Інфографіка
Поділитися
Оптимісти та реалісти: у яких країнах Європи очікують нападу Росії, а де вважають малоймовірним © EPA-EFE/ANDRZEJ JACKOWSKI
У 8 з 15 країн більшість громадськості вважає, що НАТО не вступить у війну з Росією

У Португалії, Польщі, Великій Британії та Нідерландах найбільше з поміж країн Європи громадян, які вважають, що Росія може атакувати європейську країну. При цьому більшість громадськості у 8 з 15 країн Європи, включно з Україною, не вважають, що НАТО вступить першим у пряму війну з Росією. Про це свідчать результати дослідження, проведене аналітиками Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), яке також показало, що європейці скептично налаштовані щодо перемоги України у війні з РФ.   

«Лише 39% українців вважають, що Росія може напасти на іншу європейську країну в найближчі два роки, тоді як 48% вважають це малоймовірним», – йдеться у звіті ECFR.

Найбільше серед європейців не очікують нападу Росії у Болгарії (67%), Греції (55%), Естонії (50%), Чехії (50%) та Україні (48%). 

PT – Португалія, PL – Польща, FR – Франція, CH – Швейцарія, GB – Велика Британія, UA – Україна, NL – Нідерланди, DE – Німеччина, ES – Іспанія, CZ – Чехія, SE – Швеція, GR – Греція, EE – Естонія, IT – Італія, BG – Болгарія

Найбільше громадян, які вважають, що НАТО першим вступить у війну з Росією у Нідерландах (43%), Португалії (37%) та Швейцарії (34%), а найменше – у Болгарії (70%), Україні (68%), Німеччині та Швеції (по 59%).

NL – Нідерланди, CH – Швейцарія, PT – Португалія, GR – Греція, FR – Франція, ES – Іспанія, GB – Велика Британія, DE – Німеччина, PL – Польща, SE – Швеція, IT – Італія, CZ – Чехія, EE – Естонія, UA – Україна, BG – Болгарія

Звіт ECFR ґрунтується на опитуванні громадської думки дорослого населення (віком 18 років і старше), проведеному в травні 2024 року в 15 країнах Європи. Загальна кількість респондентів склала 19 566 осіб.

Опитування проводилося онлайн компаніями Datapraxis та YouGov у Чехії (9-16 травня, 1 071 респондент), Франції (9–20 травня, 1 502), Німеччині (9–17 травня, 2 026), Великобританії (9–13 травня, 2 082), Греції (1–16 травня, 1 093), Італії (9–17 травня, 1 036), Польщі (9–23 травня, 1 550), Португалії (9–20 травня, 1 070), Нідерландах (9–15 травня, 1 014), Іспанії (9–17 травня, 1 508), Швеції (9–23 травня, 1 026) та Швейцарії (2–15 травня, 1 079). Опитування проводилося онлайн компаніями Datapraxis та Alpha Research у Болгарії (9–23 травня, 1 000 респондентів) та онлайн компаніями Datapraxis та Norstat в Естонії (6–21 травня, 1 009 респондентів). У всіх цих країнах вибірка була національно репрезентативною за основними демографічними показниками та попередніми голосуваннями.

В Україні опитування проводилося компаніями Datapraxis та Rating Group (7-12 травня, 1500 респондентів) методом телефонних інтерв'ю з респондентами, відібраними за допомогою випадково згенерованих телефонних номерів. Потім дані були скориговані на основні демографічні показники.  

Нагадаємо, за даними дослідження ECFR, більшість українців не готові погодитись ані на вступ до НАТО за умови втрати окупованих територій, ані пристати на російські вимоги щодо нейтральності та демілітаризації зі збереженням окупованих Росією територій у складі України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі