Італійський уряд "випадково" випустив марку на честь прихильника Муссоліні

Поділитися
Італійський уряд © Yves Herman/Reuters
Засновник клубу «Рома» Італо Фоскі був відданим прихильником диктатора Беніто Муссоліні.

Правий уряд прем'єр-міністра Італії Джорджії Мелоні втрапив у черговий скандал і викликав суперечки стосовно поглядів на фашистське минуле Італії. Як пише Financial Times, уряд випустив поштову марку із зображенням відомого прихильника диктатора Беніто Муссоліні – Італо Фоскі, який заснував футбольний клуб "Рома" в 1927 році.

Марку з його зображенням було представлено під час церемонії в міністерстві промисловості, на якій були присутні колишні та нинішні гравці, а також нащадки Фоскі. 

Клуб назвав її “предметом гордості”. Однак ліва опозиція та деякі історики не забарилися звинуватити уряд Мелоні у вшанування фашиста, чия вірність Муссоліні і його ідеям тривала до смерті диктатора.

Мікеле Фіна, сенатор від лівоцентристської Демократичної партії, назвав це рішення "ганебним". Карло Джованарді — член філателістичної ради, який переглядає та затверджує всі церемоніальні марки — сказав, що не пригадує, щоб рада ухвалювала рішення щодо Фоскі, і додав, що вшанування його цілковито суперечить принципам італійської конституції. 

“Я з’ясував його минуле: він був бойовиком, як антисемітом, колабораціоністом — усі характеристики, які не можна відзначати на марці”, — сказав Джованарді Financial Times. Міністр промисловості Адольфо Урсо, член партії Мелоні “Брати Італії”, яка вийшла з неофашистського руху, не був присутній на церемонії. Прес-секретар Урсо заявив у п'ятницю, що міністр знав про випуск марки на честь засновника AS Roma, але не знав про його фашистське походження. 

“Це була помилка технічних працівників. Вони зосередилися лише на спортивній стороні, але не на політичній”, — сказав речник Урсо. 

Він зазначив, що уряд надрукував лише п’ять тисяч марок Фоскі, а не сотні тисяч, як інших марок.

Але багато хто скептично ставиться до тверджень про те, що вшанування прибічника Муссоліні було просто випадковим недоглядом. Історики кажуть, що Фоскі, який допомагав керувати газетою під назвою “Фашистський Рим”, брав участь у жорстоких нападах на опозиційні газети. Фоскі був чиновником маріонеткової республіки Муссоліні, яку підтримувала нацистська Німеччина після того, як союзники висадилися на Сицилії в 1943 році, хоча суд виправдав його за правопорушення під час процесу одразу після війни. 

“Це водночас реверанс ультраправим, навмисна провокація, спрямована на спровокування реакції лівих, і спосіб поширення поблажливого, нерефлексивного погляду на історію Італії серед широкої громадськості”, — заявив Девід Бродер, автор книги “Онуки Муссоліні” про сучасних італійських ультраправих. 

Правляча партія “Брати Італії” є спадкоємицею неофашистського Італійського соціального руху, заснованого прихильниками Муссоліні після Другої світової війни. Будучи підлітком-активістом групи в 1990-х роках, Мелоні описувала Муссоліні як хорошого політика, стверджуючи, що “все, що він робив, він робив для Італії”. Перед виборами 2022 року Мелоні оприлюднила відео, в якому заявила, що італійські праві “здали фашизм в історію”, водночас засуджуючи придушення демократії та “ганебні антиєврейські закони”.  Водночас, аналітики вважають, що уряд просуває більш неоднозначний погляд на минуле Італії, у якому тих, хто відіграв ключову роль у фашистському режимі, вшановують за нібито позитивний внесок у розвиток країни.  

“Відтоді, як Мелоні прийшла до влади, ми спостерігаємо непомітну, повзучу реабілітацію фашизму”, — вважає Тобіас Джонс, автор книги “Ультра: підземний світ італійського футболу” . Мета, за його словами, полягає в тому, щоб створити “культурну територію, в якій ультраправих визнають і навіть вихваляють за їх роль в історії”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі