Насправді ультраправі можуть не отримати реальну владу в Європі – оглядач

Поділитися
Насправді ультраправі можуть не отримати реальну владу в Європі – оглядач © Європейський парламент
Партії різних країн дотримуються протилежних поглядів на окремі питання.

Цього тижня в країнах Європейського Союзу розпочнуться вибори до Європейського парламенту. Згідно із звітом Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), об’єднані ультраправі сили отримають приблизно чверть із 720 місць у новому парламенті, що означає збільшення їх підтримки у довгостроковій тенденції.

Водночас як зазначає професор міжнародних відносин в Університеті Джорджії Кас Мудде, попри те, що ультраправі отримають доволі багато місць, їхній політичний вплив, швидше за все, знову буде значно меншим за їх електоральну вагу.

«Причина в тому, що політика ЄС – це групова політика, а ультраправі – це найбільш розділена політична «сім’я» в Європі», - пише він у своєму матеріалі для The Guardian.

Так, у  парламенті, що завершує каденцію, ультраправі були розділені між двома групами: «Європейськими консерваторами та реформістами» (ECR) Джорджії Мелоні та «Ідентичністю та демократією» (ID) Марін Ле Пен. Також існувало кілька груп «незалежних» партій, особливо партія «Фідес» прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Згідно з прогнозом ECFR, «основна» велика коаліція, що складається з Європейської народної партії (EPP), яка є правою, соціалістів і демократів (S&D) (лівоцентристська) і ліберальної партії «Відновити Європу» втратить місця, але залишиться із більшість у новому парламенті.

«ЄНП (до якої входять такі партії, як німецький ХДС/ХСС та Народна партія Іспанії) також потенційно можуть створити більшість із об’єднаними крайніми правими. Однак така права коаліція потребувала б підтримки практично всіх ультраправих партій, бажано акуратно організованих в одну або щонайбільше дві політичні групи», - зазначає автор, при цьому вказуючи, що на практиці розбіжності між ультраправими у Європі можуть стати на заваді такому альянсу.

Так, проросійську позицію угорської «Фідес» категорично не приймають потенційні союзники із Чехії та Швеції.

«Таким чином, хоча європейські вибори майже напевно принесуть крайнім правим ще одну перемогу на виборах, вони, швидше за все, залишаться політично розділеними, що обмежить їх ефективність. Отже, новим центром влади будуть не стільки ультраправі, скільки представники Європейської народної партії EPP, які використовуватимуть загрозу правої більшості, щоб залучати своїх традиційних партнерів по коаліції до «правих» рішень, зокрема з питань навколишнього середовища, статі та сексуальності та, звичайно, імміграції», - резюмує Мудде.

Поява в європейських країнах великої кількості вихідців з інших цивілізацій, їхня погана інтеграція у соціум і паралельне зростання рівня злочинності непокоять пересічних жителів, а також призводять до розчарування виборців правлячими політичними елітами і до пошуку альтернатив. Цю хвилю антимігрантських настроїв праві та ультраправі сили намагаються використати на нинішніх європейських виборах. Чи вдасться їм захопити Європарламент? Про це — в статті Петра Герасименка «Тріумф правих? Чого нам чекати від виборів у Європарламент».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі