Французькі ліві хочуть, щоб Макрон дозволив їм сформувати новий уряд

Поділитися
Французькі ліві хочуть, щоб Макрон дозволив їм сформувати новий уряд © EPA/ MANON CRUZ / POOL
Макрон розпочав консультації з лідерами партій для призначення прем'єр-міністра.

У Франції лідери лівого Нового народного фронту вимагатимуть від президента Еммануеля Макрона дозволити їм сформувати новий уряд країни. Макрон наразі проводить низку зустрічей з лідерами партій для призначення прем'єр-міністра та виходу з шеститижневого політичного глухого кута, повідомляє The Guardian.

Президент уже відхилив кандидатуру від Нового народного фронту на посаду прем'єра, заявивши, що йому потрібен лідер уряду з “широкою й стабільною” підтримкою, щоб уникнути парламентського вотуму недовіри, який міг би спричинити подальший політичний хаос.

Представники Нового народного фронту звинуватили президента у затягуванні призначення прем'єр-міністра.

Центристський уряд на чолі з прем’єром Габріелем Атталем пішов у відставку після виборів, але залишився тимчасово виконувати обов’язки на час Олімпійських ігор.

Новий народний фронт, непроста коаліція ліворадикальної партії “Франція нескорена” (La France Insoumise), соціалістів, а також “зелених” і комуністів, запропонувала 37-річну Люсі Кастес як свого кандидата на посаду прем'єр-міністра. Макрон вже відхилив її кандидатуру.

Президент також зустрінеться з членами центристських, правоцентристських партій та представниками ультраправих, у тому числі з “Національного об'єднання”, в понеділок, 26 серпня.

Центристи, консервативні праві й ультраправі погрожують висловити вотум недовіри, якщо наступний уряд очолить член партії “Франція нескорена”. Тим часом “Франція нескорена” погрожує тим же, якщо новий прем'єр не буде кандидатом від Нового народного фронту. Новий народний фронт отримав найбільшу кількість місць - 193, згідно з результатами виборів, але це значно менше, ніж 289, необхідних для абсолютної більшості. 

Франція перебуває в політичному глухому куті з початку липня, після парламентських виборів. Результати голосування розділили Національну асамблею, нижню палату парламенту, на три приблизно рівні блоки - лівий, центристський і ультраправий, жоден з яких не має функціональної більшості.

Детальніше про ситуацію у Франції й те, чого намагався досягнути Макрон, оголошуючи про позачергові вибори, розповідав Олег Шамшур у статті “Ласкаво просимо до казино Макрона”.



Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі