ЕС шукає свою позицію у війні між Ізраїлем та ХАМАСом – оприлюднена нова заява

Поділитися
ЕС шукає свою позицію у війні між Ізраїлем та ХАМАСом – оприлюднена нова заява © EPA-EFE/OLIVIER HOSLET
Єврорада засудила напад ХАМАСу та підтримала Ізраїль у праві «захищати себе відповідно до гуманітарного та міжнародного права»

Ввечері 15 жовтня у ЄС оприлюднили нову заяву, зроблену на тлі розбіжностей щодо війни в Ізраїлі, які дають низці оглядачів підстави припустити «безсилля Євросоюзу». Нова заява зроблена напередодні зустрічі лідерів ЄС 17 жовтня щодо війни на Близькому Сході.

«Ізраїль має право захищатися у повній відповідності до міжнародного гуманітарного права. Ми знову наголошуємо на важливості надання термінової гуманітарної допомоги. Цей конфлікт має багато наслідків, у тому числі для ЄС. Союз завжди був і має бути непохитним захисником миру та поваги до міжнародного права, як у випадку загарбницької війни Росії проти України»,заявив глава Європейської Ради Шарль Мішель, коментуючи у соцмережі X (Twitter) нову заяву членів Європейської Ради.

У заяві членів Євроради наголошується:

  • Європейський Союз найрішучішим чином засуджує ХАМАС та його жорстокі і невибіркові терористичні атаки по всьому Ізраїлю і глибоко шкодує про загибель людей. 
  • Терор не має виправдання. Ми рішуче наголошуємо на праві Ізраїлю захищати себе відповідно до гуманітарного та міжнародного права перед обличчям таких жорстоких і невибіркових нападів. 
  • Ми підтверджуємо важливість забезпечення захисту всіх цивільних осіб у будь-який час відповідно до міжнародного гуманітарного права.
  • Ми закликаємо ХАМАС негайно звільнити всіх заручників без будь-яких попередніх умов. 
  • Ми підтверджуємо важливість надання термінової гуманітарної допомоги і готові продовжувати підтримувати найбільш нужденних цивільних осіб в Газі в координації з партнерами, гарантуючи, що такою допомогою не зловживатимуть терористичні організації. 
  • Вкрай важливо запобігти регіональній ескалації.
  • Ми залишаємося відданими тривалому і стійкому миру, заснованому на принципі двох держав, шляхом активізації зусиль у Близькосхідному мирному процесі. 
  • Ми підкреслюємо необхідність широкої взаємодії з законною палестинською владою, а також регіональними та міжнародними партнерами, які можуть відіграти позитивну роль у запобіганні подальшій ескалації.

Видання Politico зазначає, що в ході війни громадяни ЄС були захоплені в заручники ХАМАСом. Інші громадяни ЄС перебувають у Секторі Гази. При цьому Європейський Союз намагається сформулювати єдину політичну позицію після нападу ХАМАСу.

Раніше комісар ЄС, відповідальний за розширення, оголосив 9 жовтня, що вся допомога Палестині буде призупинена, але пізніше ЄС уточнив, що насправді допомога не буде припинена, а буде переглянута. 

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель також розходився із заявами Єврокомісії від початку кризи, займаючи більш критичну позицію щодо діяльності ізраїльського уряду, ніж президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн або президент Європарламенту Роберта Мецола.

Фон дер Ляєн і Мецола відвідали Ізраїль 13 жовтня, щоб віддати данину пам'яті жертвам нападу ХАМАСу, який забрав життя понад 1300 ізраїльтян. Але вони отримали певну відсіч за те, що не змогли публічно закликати Ізраїль до стриманості, коли він розпочав атаку на Газу. На противагу цьому, міністри закордонних справ ЄС на початку минулого тижня наголосили на необхідності стриманості і закликали дозволити доступ до Гази їжі, води і медикаментів, а також засудили атаку ХАМАСу.

Нагадаємо, 14 жовтня виконавча влада ЄС оголосила, що збільшить гуманітарне фінансування Гази з 25 млн євро до 75 млн євро. Оголошення було зроблено після телефонної розмови між фон дер Ляєн і Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем, який був одним з провідних міжнародних діячів, що закликали Ізраїль до стриманості у відповідь на атаку ХАМАС.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі