Девід Кемерон має шанс спокутувати провину, надавши Україні критично важливу зброю – The Guardian

Поділитися
Девід Кемерон має шанс спокутувати провину, надавши Україні критично важливу зброю – The Guardian © EPA-EFE/NEIL HALL
Британія може взяти на себе лідерство у забезпеченні ланцюгів постачання до України, а також щодо виконання санкцій проти Росії

Глава Міністерства закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон, який вже місяц очолює відомство, має рідкісну політичну можливість – другий шанс на написання частину своєї міжнародної спадщини. Не без зусиль Кемерона у кріслі прем’єр-міністра відбувся Brexit (вихід з Євросоюзу), який позбавив Британію здатності формувати політику Європи. Також Кемерон належав до покоління політиків, яке вірило, що розширення бізнесу з Росією і Китаєм забезпечить мир і прибуток – ідея, яка в ретроспективі виглядає небезпечно наївною.

«Тепер, як міністр закордонних справ, зосереджений на підтримці України і стримуванні Росії, він має дев'ять місяців, щоб виправити цю помилку і допомогти переосмислити, як демократії можуть конкурувати у жорстокому XXI столітті. Перед ним стоять дві безпосередні цілі: одна – підірвати російську військову машину, інша – озброїти Україну. Обидва завдання потребують швидких тактичних рішень, але вони також є частиною набагато більшої стратегічної історії», – пише The Guardian. 

За словами Крістофера Гаррісона, колишнього співробітника Державного департаменту і Міністерства оборони США, який зараз очолює антикорупційну неурядову організацію Dekleptocracy Project, «американські політики створили санкції як інструмент зовнішньої політики, але ніколи не турбувалися про те, щоб вивчити, як вони виконуються. У Міністерстві фінансів США навіть не існує спеціальної групи для забезпечення виконання санкцій проти Росії – той самий орган, який займається ліцензуванням, також повинен займатися санкціями в усьому світі».

Британія повинна очолити створення скоординованого підрозділу з питань санкцій і військових поставок, який би об'єднав зусилля Великої Британії, США і ЄС. Це дозволило б відстежувати складні російські ланцюги військових поставок на кожному етапі їхнього шляху, визначати їхні вузькі місця і об'єднувати ресурси для їхнього руйнування, використовуючи весь спектр інструментів – правоохоронні органи, дипломатію, відкриті і приховані дії, пише The Guardian.

Видання зазначає, що Британія також може взяти на себе лідерство в допомозі Україні захистити себе від геноцидної агресії Росії. В умовах, коли військова підтримка США стала заручником внутрішньої політики і, можливо, зникне, Європі потрібно поспішати. Якщо ми не матимемо чіткого плану, як наздогнати російські темпи виробництва озброєнь у найближчі кілька місяців, то наздогнати їх буде важко.

«Лідерство в реалізації спільного плану з підриву російських ланцюгів постачання, а також інвестиції в європейську безпеку покажуть, що Британія все ще може бути активним гравцем в об'єднанні трансатлантичних альянсів. І такі ініціативи є частиною більш глибоких змін», зазначає The Guardian.

Нагадаємо, нещодавно Кемерон наголосив, що, попри події на Близькому Сході, світові потрібно зосередитися саме на ситуації в Україні, адже російський диктатор Владімір Путін «повернеться за добавкою», якщо його не зупинити. На думку Кемерона, заморожені на Заході російські активи можна використати як «авансом у рахунок репарацій» Україні. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі