Через страйки в Європі скасовують рекордну кількість рейсів, і це ще не межа

Поділитися
Через страйки в Європі скасовують рекордну кількість рейсів, і це ще не межа © pixabay/free-photos
Протести і скасування польотів можуть продовжитись і влітку.

Страйки по всій Європі призвели до сплеску скасування рейсів, затримок і скорочення бронювань, незважаючи на зусилля авіакомпаній уникнути повторення минулорічних збоїв. Як пише Reuters, особливо це торкнулося Парижа, де проходили протести проти пенсійної реформи у Франції.

Згідно з даними компанії AirHelp, яка займається розглядом претензій на авіарейси, кількість скасувань і затримок рейсів на понад три години в Європі зросла в 2022 і 2019 роках під час великодніх вихідних з 5 по 11 квітня. Найпомітніше це було у Франції та Великобританії.

«Ситуація швидко погіршилася, оскільки Франція занурювалася в кризу пенсійної реформи. Аеропорт імені Шарля де Голля негативно вплинув як на пункт призначення, так і як на центр», — зазначив віце-президент з аналізу даних компанії ForwardKeys Олів’є Понті.

У Франції, де працівники управління повітряним рухом страйкували останніми тижнями, 62% рейсів було виконано вчасно, порівняно з 75% у 2022 році та 76% у 2019 році, перш ніж пандемія зупинила міжнародні подорожі, вказують дані Airhelp.

Цього року на Великдень в Європі було скасовано близько 33 300 рейсів, порівняно з 7 800 минулого року, а 9 000 рейсів були затримані більш ніж на три години порівняно з 6 800 минулого року.

За даними ForwardKeys, до середини березня кількість трансферів і запланованих місць перебування через паризький аеропорт імені Шарля де Голля впала приблизно на 75% порівняно з рівнем 2019 року.

Оператор паризьких аеропортів Aeroports de Paris заявив, що в період із січня по березень через страйки він втратив близько 470 000 пасажирів.

У Британії страйки прикордонників також спричинили збої в аеропортах по всій країні. Причому аеропорти Лондона зіткнулися з найбільшими затримками. Зокрема було скасовано 33 700 рейсів порівняно з 26 600 минулого року, а 10 800 рейсів, що становило 1% від загальної кількості рейсів, були затримані на більше трьох годин, порівняно з 9500 минулого року.

Аналітики зазначають, що постійні збої внаслідок тривалих трудових конфліктів можуть призвести до ескалації витрат для авіакомпаній, які наполегливо працювали над пом’якшенням проблем.

Компанії занепокоєні, що продовження страйків може призвести до зниження туристичного потоку, який цього літа повинен був відновитися до рівня до пандемії.

Зокрема у Німеччині аеропорт Гамбурга скасував усі вильоти на четвер і п'ятницю цього тижня через страйк працівників служби безпеки, оголошений профспілкою Verdi.

Орган повітряного руху Євроконтроль раніше попередив, що затримки можуть тривати влітку в північній півкулі, особливо якщо страйки триватимуть.

Виконавчий директор Ryanair Майкл О'Лірі минулого місяця заявив, що це "скандальний" факт, що французькі страйки заблокували багато рейсів над повітряним простором Франції, порушивши рух між різними країнами, включаючи жвавий туристичний потік між Британією та Іспанією .

Згідно з правилами прав пасажирів у Європі, клієнти авіакомпаній, які стикаються з багатогодинними затримками, мають право на компенсацію, яка вже давно є болючою проблемою для авіакомпаній, які борються з надзвичайно низькою маржею.

Авіакомпанії кажуть, що аеропорти та інші зацікавлені сторони також повинні сплатити компенсацію споживачам, щоб тягар не лежав повністю на них.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі