Найчастіше жителі Європи, які вмирають через забруднення повітря, стають жертвами викидів сфери транспорту, побутової діяльності та сільського господарства, передає Euronews з посиланням на результати дослідження барселонського Інституту глобального здоров'я, в якому проаналізували концентрацію двох основних забруднювачів атмосфери у 857 містах континенту.
За інформацією вчених, сфера транспорту залишається основним джерелом діоксиду азоту (NO2), а побутовий та сільськогосподарський сектори все більше сприяють поширенню зважених дрібнодисперсних частинок PM2,5.
Побутова діяльність провокує понад 22% смертей. Найбільш небезпечними тут є опалення та використання кухонних плит, особливо в містах, де найчастіше застосовуються газ та вугілля. За нею йдуть сільське господарство та промисловість.
Майже половина смертей припадає на сферу транспорту, де внаслідок спалювання викопного палива утворюється діоксид азот.
Забруднення повітря – одна із основних загроз здоров'ю людини, кажуть в ООН. Організація повідомила, що у 2019 році брудне повітря стало причиною передчасної смерті понад 4 мільйонів людей у всьому світі.
Також фахівці вважають, що понад 90% жителів планети зараз дихають повітрям, рівень забруднення якого перевищує допустимі норми. Нечисте повітря підвищує ризик інсультів, хвороб серця, раку легень, хронічних та гострих респіраторних захворювань.
Вчені-кліматологи нещодавно повідомили, що потоки повітря, які огортають нашу планету, стають невпізнанними для них: вони все більше нагадують "полотна, написані Вінсентом Ван Гогом", і відрізняються від усього, що фахівці спостерігали раніше.