Якість повітря в світі швидко погіршується – ВООЗ

Відео
Поділитися
Якість повітря в світі швидко погіршується – ВООЗ © pixabay/jwvein
Нові принципи ВООЗ з якості повітря спрямовані на порятунок мільйонів життів.

Забруднення повітря є однією з найбільших екологічних загроз для здоров'я людини, поряд зі зміною клімату. Забруднення повітря стало ще сильніше, ніж раніше вважали, попередила Всесвітня організація охорони здоров'я заявила і знизила максимально допустимий рівень вмісту ключових забруднюючих речовин, як, наприклад, діоксид азоту.

ВООЗ визнала, що щороку передчасно помирають 7 мільйонів осіб. Причина - хвороби, пов'язані з забрудненням повітря: ішемічна хвороба серця та інсульт.

Брудне повітря сильно впливає на дітей, відзначають експерти ВООЗ. У них фіксують проблеми з функціональністю легких, уповільнення зростання, респіраторні інфекції та загострення астми. А ось сильне забруднення повітря часто призводить до діабету і нейродегенеративних захворювань.

Експерти ВООЗ вже поставили забруднення повітря в один ряд з курінням і нездоровим харчуванням.

Найбільше від забруднення повітря страждають бідні країни та держави з середнім рівнем доходу, бо сильно залежать від викопного палива.

Два роки тому майже все населення Землі, понад 90%, жило в районах з брудним повітрям, концентрація речовин в якому сильно перевищувала нормативи ВООЗ від 2005 року.

Нові рекомендації ВООЗ ще знизили рівень гранично допустимого вмісту часток розміром у 2,5 мікрона удвічі, а частинок розміром в 10 мікронів - на 25%.

Однак BBC попереджає, що нових рекомендацій ВООЗ складно дотримуватися. У повітря потрапляють шкідливі речовини від вихлопних газів автомобілів і газового опалення, а також в результаті реакції з іншими хімічними речовинами. І навіть електромобілі не можуть повністю розв'язувати проблему, тому жителям міст важко уникнути забруднення повітря навіть при дотриманні всіх правил.

Раніше повідомлялося, що планета в'яне під впливом зміни клімату внаслідок діяльності людей.

Єгор Фірсов, керівник ГО "Офіс Довкілля", раніше писав, що з якістю повітря в Україні все дуже погано. Про те, де можна отримати достовірну інформацію про те, чим ми дихаємо в столиці, читайте в його матеріалі "Що не так з міжнародними рейтингами якості повітря?"

А старший експерт Команди підтримки реформ Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Олег Савицький заявляв, що Україна відчуває нагальну потребу в сучасному моніторингу викидів в атмосферу. Детальніше в його тексті "Побачити те, що нас отруює".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі