Біженці з України зменшили навантаження на німецький ринок праці

Поділитися
Біженці з України зменшили навантаження на німецький ринок праці © Getty Images
Близько 65 тисяч українців вже влаштовані на роботу та сплачують соціальні внески у країні.

Німецьке Федеральне агентство зайнятості (Bundesagentur für Arbeit) очікує значного зменшення тиску на німецькому ринку праці завдяки біженцям з України. Зокрема за рік в країні на 65 тисяч збільшилось число українців, які  сплачують внески соціального страхування, повідомив член правління агентства Даніель Терценбах в інтерв'ю dpa.

За його словами ще 21 тисяча українців зайняті на міні-роботах (робота у Німеччині з оплатою не більше 520 євро на місяць, з яких зазвичай не сплачуються соціальні відрахування. - Ред.).

«Німецький ринок праці є сприйнятливий», - цитує Терценбаха Deutsche Welle.

При цьому чиновник додав, що найближчим часом кількість працевлаштованих українців ще зросте, оскільки багато із них закінчать інтеграційні та професійні мовні курси, запропоновані Федеральним відомством у справах міграції та біженців. Особливо з другого кварталу цього року, за словами Терценбаха, на ринку праці очікують більша кількість випускників курсів із хорошими знаннями німецької мови.

Як пояснив німецький чиновник, метою агентства зайнятості не було одразу працевлаштовувати українських біженців на низькокваліфіковану роботу, а влаштовувати їх на роботу відповідно до їхніх можливостей та кваліфікації.  Якщо раніше держава планувала працевлаштовувати половину біженців впродовж кількох років, то щодо українців є шанс працевлаштувати ще більший відсоток завдяки вдосконаленим процедурам та більш цілеспрямованій роботі центрів зайнятості.

«Майже кожен має шанс знайти своє місце на ринку праці», - зауважив Терценбах.

За його словами, є очевидним, що значна частина біженців з України бажає залишитися в Німеччині надовго, вивчати німецьку мову і працювати.

«Ми бачимо дуже високий рівень мотивації, аж до того, що люди себе перевантажують», - підкреслив він.

Водночас  на заваді у працевлаштуванні може стати догляд за дітьми, адже в багатьох муніципалітетах Німеччини спостерігається нестача місць у дитсадках. Тому в країні розглядають можливість створення проміжних рішень, як от розширення пропозиції нянь, які доглядають за кількома дітьми.

Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, кількість біженців з України, зареєстрованих для тимчасового захисту в Європі станом на 31 січня 2023 року становить 4 мільйони 823,33 тисячі.

У деяких країнах завершуються гуманітарні програми для українців, і біженці першої хвилі змушені тимчасово перетворитися на емігрантів: самостійно шукати житло та оплачувати його, шукати роботу, влаштовувати дітей у садки, школи. Чи повернуться вони в Україну після закінчення війни, читайте про це у статті Оксани Панкової «Залишитися чи повернутися».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі