Бельгія запропонувала забрати в Угорщини право вето в ЄС

Поділитися
Бельгія запропонувала забрати в Угорщини право вето в ЄС Міністр закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб © EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS
Процедура висловлення недовіри може призвести до призупинення права голосу Будапешта

Бельгія, яка завершує період головування в органах ЄС на ротаційній основі, закликала уряди країн-членів розглянути можливість розпочати процедуру позбавлення права голосу Угорщини, яка перебирає на себе головування у липні. Європейські країни дедалі більше розчаровуються через перешкоджання Будапешта наданню військової допомоги Україні та запровадженню санкцій проти Росії. 

«У нас є Європа, яка важко просувається вперед, але, на жаль, деякі держави – зокрема, одна держава – все частіше займають позицію, яка полягає у торгівлі, блокуванні та вето. Я думаю, що ми повинні мати сміливість приймати рішення: йти до кінця статті 7, активувати статтю 7 до кінця, яка передбачає припинення права вето», – сказала в інтерв'ю POLITICO міністр закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб.

За її словами, це «момент істини» від якого залежить майбутнє Європейського Союзу.

«Або ми виконуємо свої обов'язки, що вимагає політичної мужності і сили волі. Або ми створюємо механізми, які не працюють. Тож ми маємо зробити вибір… Якщо ми йдемо до кінця з цим механізмом, він повинен працювати. Якщо він не працює, ми повинні його реформувати», – сказала дипломат.

Європейський парламент запустив перший етап процедури за статтею 7 проти Угорщини у 2018 році, але процес зайшов у глухий кут. Наступний етап цієї процедури, який використовується, коли вважається, що країна ризикує порушити основні цінності ЄС, часто називають «ядерним варіантом», оскільки він передбачає найсерйозніші політичні санкції, які Союз може запровадити щодо країни-члена – призупинення права голосу при прийнятті рішень ЄС.

Після того, як у травні Брюссель закрив аналогічну справу проти Польщі, Угорщина стала єдиною країною ЄС, проти якої застосовано цей вид санкцій. Тоді прессекретар Постійного представництва Угорщини при ЄС заявив: «Головним завданням Угорщини зараз є вберегти ЄС від війни по сусідству з нами. Якщо війна дійде до ЄС, то стаття 7 буде найменшою з наших проблем».

Нагадаємо, Угорщина має отримати головування в органах ЄС у липні, що дасть Будапешту більше повноважень визначати порядок денний і пріоритети ЄС на шість місяців, навіть попри те, що угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан продовжує перешкоджати прийняттю рішень ЄС з важливих питань – від військової допомоги Україні та санкцій проти Росії до наступного кроку – вступу України до Євросоюзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі