Армії Східної Європи намагаються залучити до військової служби більше новобранців на тлі викликів з боку Росії — Reuters

Поділитися
Вторгнення Росії в Україну змусило країни Східної Європи переглянути підходи до призову.

Як і більшість колишніх радянських країн, які зараз є членами НАТО, Чеська Республіка роками не досягала планових показників призову на військову службу і намагалась утримати чисельність армії на належному рівні. Це призвело до того, що армійські підрозділи були недоукомплектовані й не могли досягти бойової готовності, а вторгнення Росії в Україну на східній околиці Європи стало нагадуванням про потенційну загрозу Москви для регіону, зазначає Reuters.

Близько 80 чеських старшокласників вирішили взяти участь в чотиритижневій програмі, що проводиться у закритій військовій зоні за 94 км на захід від столиці Праги для того, щоб ознайомитись з особливостями армійського життя.

Генерал Карел Реха, головнокомандувач чеських збройних сил, назвав нинішню систему призову в його країні неналежною.

"Ми хочемо стримувати будь-якого потенційного супротивника в майбутньому. Якщо ми нічого не зробимо з нестачею людських ресурсів у збройних силах, це може означати, що ми не зможемо зберегти наш мир і стримувати будь-якого потенційного ворога", — сказав Реха.

У 2021 році чехи досягли 56% своєї мети з призову, а у 2022 році, згідно з останніми даними армії, цей показник зріс до 85%. Інші країни Східної Європи, такі як Польща, Угорщина, Румунія і Словаччина також намагаються залучити нових солдатів і втримати на службі військових з досвідом.

Західноєвропейські країни в НАТО зіштовхуються зі схожими проблемами. У липні агентство Reuters повідомило, що НАТО знадобиться від 35 до 50 додаткових бригад, щоб повністю реалізувати свої нові плани щодо захисту від будь-якого нападу на територію Альянсу з боку Росії. Але це питання є більш актуальним для східноєвропейських країн, які провели чотири десятиліття під радянським пануванням.

"Але зважаючи на низький рівень безробіття в Східній Європі, головним викликом є переконання молодих людей йти на військову службу за меншу зарплатню, ніж вони можуть отримувати в приватному секторі", — пише агентство.

Раніше газета Financial Times писала, що в країнах Європи скорочується чисельність армій. Якщо більше європейців не обиратимуть військову кар'єру, їхні уряди можуть шукати інші способи, щоб залучити їх до служби. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі