Франція та Німеччина звикли домагатися свого на європейській арені. Але коли дві найбільші економіки блоку з'явилися на вирішальному саміті Європейського Союзу 27 червня, відволікаючись на власні внутрішні проблеми, їм стало важче впливати на ситуацію. Інші країни-члени ЄС відреагували з обуренням, коли президент Еммануель Макрон і канцлер Олаф Шольц спробували внести зміни у свої довгострокові політичні пріоритети, кажуть люди у залі, які обговорювали події на саміті. Майже всі поправки Франції та Німеччини були відхилені, повідомляє Bloomberg.
Один з дипломатів ЄС додав, що рідко коли пропозиція двох найбільших країн-членів викликає таку бурхливу реакцію. Але Макрон та Шольц прибули на саміт послабленими нищівними поразками на європейських виборах цього місяця.
"Суперечка сталася під час обговорення так званого стратегічного порядку денного ЄС, в якому викладені принципи того, як ЄС реагуватиме на найбільші виклики, такі як імміграція, клімат і війна Росії проти України. Макрон і Шольц вимагали внести зміни до формулювань щодо таких чутливих питань, як оборона", — пише агентство.
Але не стільки суть змін обурила колег-лідерів, скільки спосіб, у який вони були запропоновані в останню хвилину. Про це стверджують численні дипломати з огляду на те, що документ уже був предметом напружених переговорів між усіма сторонами на початку тижня. Зрештою вони погодилися лише на незначні корективи.
Раніше ми повідомляли, що Макрон та Шольц сперечаються про політику щодо України. Суперечки між лідерами відображають розбіжність особистих стилів, а також зіткнення національних інтересів, зумовлене внутрішньою політикою.