Продовольча криза, яка деяким чиновникам коштувала посад, а нашим громадянам — нервових клітин із приводу незапланованих витрат на покупку про запас низки продуктів, таких, як крупи, борошно, цукор, відвернула увагу від іншої проблеми. Не менш гострої й болючої, особливо напередодні майбутніх холодів. Звісно, коли за вікном котрий день поспіль тримається майже тридцятиградусна спека, найменше хочеться думати про те, чи буде в квартирах тепло взимку. Але для відповідальних за це на державному рівні пора року не повинна бути виправданням їхньої бездіяльності.
Озвучили наближення енергетичної кризи шахтарі ДП «Свердловськантрацит» Луганської області, котрі зажадали від Мінпаливенерго створення запасів вугілля на опалювальний сезон. «Нам нікуди подіти видобуте вугілля. Енергетики влітку різко скоротили його закупівлю. Навіть у найважчі часи на електростанціях за літні місяці створювали запас палива на зиму», — говориться в телеграмі голови Свердловського теркому профспілки вуглярів М.Бобкова міністру палива й енергетики С.Єрмілову. У телеграмі також зазначено: шахтарів змушують відмінити заплановану раніше традиційну вахту на честь професійного свята — Дня шахтаря.
Як повідомляє керівництво ГП «Свердловськантрацит», борги енергетиків Мінпаливенерго за раніше відвантажену продукцію становлять 236 млн. грн., унаслідок чого держпідприємство «змушене для виплати чергової зарплати взяти чималий кредит у банку, під чималі знов-таки відсотки».
Позицію гірників підтримує й Луганська облдержадміністрація. Начальник паливно-енергетичного управління ОДА Олексій Скляров заявив: «Приймати вугілля енергетики формально не відмовляються. Будь ласка, відвантажуйте, але розрахуємося з вами не відразу, частину оплати отримаєте в листопаді-грудні. Шахтарі, навчені гірким досвідом, — енергетики досі винні їм сотні мільйонів гривень, — не погоджуються відвантажувати вугілля на таких умовах. Але навіть у тих випадках, коли вони йдуть назустріч партнерам, ті не оплачують залізничні тарифи, а отже, немає вагонів, аби відправити концентрат із збагачувальних фабрик на електростанції».
У результаті Луганська облдержадміністрація запропонувала Мінпаливенерго встановити вуглярам завдання з поставок палива на електростанції, а від енергетиків зажадати обов’язкової оплати всієї кількості вугілля, яке їм поставляється. Отож доведеться, певне, міністерству постаратися.