УКРАЇНА Й ЄС ПРОДОВЖАТЬ ПЕРЕГОВОРИ ПРО ПОСТАВКИ МЕТАЛОПРОДУКЦІЇ ДО КРАЇН ЄВРОСОЮЗУ

Поділитися
Українська делегація під час переговорів із представниками Європейського Союзу (ЄС) у Парижі відновила переговори про поставки металопродукції, яка походить з України...

Українська делегація під час переговорів із представниками Європейського Союзу (ЄС) у Парижі відновила переговори про поставки металопродукції, яка походить з України. Про це повідомило агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на заступника держсекретаря Міністерства промислової політики Сергія Грищенка.

За його словами, українська делегація сподівається на позитивний результат цих переговорів, оскільки «складається враження, що європейці не хочуть конфліктувати з Україною, зокрема з питань імпорту металопродукції». При цьому С.Грищенко висловив надію на збільшення квот на імпорт для українських металовиробів.

«Якщо з ЄС буде підписано взаємовигідний договір про поставки українського металу, то протягом трьох років Україна матиме тверді правила торгівлі металопродукцією в Європі», — пояснив він, додавши, що Україна виконує вимоги ЄС, зокрема щодо лібералізації поставок металобрухту до країн Євросоюзу.

Як повідомлялося раніше, 26 березня поточного року українська делегація провела в Брюсселі консультації стосовно збільшення квот на поставки металу до країн ЄС як мінімум удвічі (нині вони становлять близько 265 тис. тонн прокату на рік, повідомляє ІФ) і пролонгації договору з ЄС про торгівлю сталеливарними виробами.

У середині квітня ЄС ухвалив рішення подовжити на три роки угоду з Україною про торгівлю сталеливарними виробами, дія якої закінчується нинішнього року.

Україна підтримує пролонгацію згаданої угоди, бо вона дозволяє уникнути антидемпінгових розслідувань щодо поставок металопродукції з України до країн ЄС.

У разі виконання Україною умов договору, ЄС бере на себе зобов’язання не порушувати антидемпінгові розслідування стосовно українських сталеливарних виробів. За пролонгації угоди ЄС має намір збільшити квоти на поставки металопродукції з України, хоча і несуттєво. При цьому металургійні підприємства Європи не вітають підвищення квоти на поставку металопродукції з України.

За даними Держпромполітики, у структурі експорту металопродукції до країн ЄС 2000 року напівфабрикати становили 40% (861 тис. тонн), брухт і відходи чорних металів — 34% (720 тис. тонн), чавун — 7% (159 тис. тонн), гарячекатаний плоский прокат — 5% (116 тис. тонн), інша металопродукція — 4% (87 тис. тонн).

Використання квот на експорт металопродукції до країн ЄС 2000 року становило з рулонного прокату (категорія А1) — 99,8%, товстолистового прокату (А2) — 99,7%, іншого плоского прокату (А3) — 95,4%, балок (В1) — 85,8%, катанки (В2) — 99,9%, іншого сортового прокату (В3) — 71,2%.

Усього за виданими ліцензіями 2000 року квоти було використано на 91,9%, у 95-му — на 76,6%, у 96-му — 34,8%, у 97-му — 72,5%, у 98-му — 85,8%, у 99-му — на 96,83%.

2000 року до країн ЄС експортовано 242,861 тис. тонн металопродукції за 264,339 тис. тонн загального обсягу квоти.

Як відомо, Рада міністрів Європейської комісії в першій половині жовтня торік схвалила пропозицію поширити на сім держав, включаючи Україну, дію спеціального режиму ринкової економіки в антидемпінгових розслідуваннях (anti-dumping Ad Hoc Market Economy Regime). Нові правила поширюватимуться на всі антидемпінгові розслідування, ініційовані після цієї дати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі