Україна сильно ризикує, не маючи юридичного підтвердження поставкам природного газу до країни на 2007 рік. Договір між Росією і Україною до 2013 року фактично не діє, а з азіатськими газодобувними країнами на 2007 рік договори взагалі відсутні.
Із задекларованого урядом на 2007 рік обсягу споживання природного газу — понад 71 млрд. кубометрів — Україна може розраховувати тільки на 21 млрд. кубометрів газу, який видобуває самостійно. На постачання більших обсягів газу немає ніяких гарантій, оскільки у країн-постачальників фактично немає перед Україною жодних зобов'язань.
Таким чином, уже другий рік Україна повністю залежить від ЗАТ «Укргаз-Енерго» (тобто — «Росукренерго», а ще точніше — «Газпрому»), який є єдиним постачальником природного газу до країни. І якщо раптом акціонери «Росукренерго» та її дочірньої компанії «Укргаз-Енерго» ухвалять рішення про ліквідацію компанії, Україні нікому буде висунути претензії.
На газ, що перебуває у підземних сховищах газу (ПСГ) і який міг би бути використаний у надзвичайній ситуації, також не варто покладатися. За даними Мінтопенерго, станом на 15 квітня в українських ПСГ знаходилося 13,7 млрд. кубометрів природного газу. Однак експерти припускають, що цей газ не належить українським компаніям і тому розраховувати на нього немає сенсу.
Детальніше читайте у статті Алли Єрьоменко «Дисбаланс?..» у свіжому номері «ДТ».