Стратегія ДПЕК: лідерство, стабільність, ефективність

Поділитися
Генеральний директор «Донбаської паливно-енергетичної компанії» Максим Тимченко почав прес-конф...

Генеральний директор «Донбаської паливно-енергетичної компанії» Максим Тимченко почав прес-конференцію з нагоди оголошення стратегічних планів розвитку бізнесу компанії до 2012 року інформацією про те, що 28 березня ц.р. на біржових торгах компанія купила до наявного контрольного пакета «Павлоградвугілля» ще й 7,8% акцій, виставлених на торги. Це коштувало 108 млн. грн. І, як запевняє М.Тимченко, є ще одним підтвердженням того, що ДПЕК — стратегічний інвестор і для «Павлоградвугілля», і для інших компаній, якими вона управляє.

Нагадаємо, що 2005 року «Систем кепітал менеджмент» (СКМ, Донецьк) створила структуру для управління енергетичними активами групи — «Донбаську паливно-енергетичну компанію в складі DTEK Holdings Limited (Кіпр) і ТОВ «ДПЕК». Їй передано повноваження зі стратегічного управління підприємствами, котрі утворюють вертикально інтегрований ланцюжок у видобутку та збагаченні вугілля, виробництві й реалізації електроенергії.

На сьогодні ТОВ «Донбаська паливно-енергетична компанія» — поки єдина в Україні вертикально інтегрована структура в електроенергетиці. У ній працює близько 50 тисяч працівників.

Видобутком вугілля в складі ДПЕК займаються ВАТ «Павлоградвугілля» (92% акцій якого викуплено СКМ 2004 року) і ВАТ «Шахта «Комсомолець Донбасу», генерацією — ТОВ «Схід­енерго» (28% акцій якого також управляє ДПЕК), поставками електроенергії — «ВАТ «ПЕС-Енерговугілля», ТОВ «Сервіс-інвест».

ТОВ «Східенерго» експлуатує три теплові електростанції — Луганську, Зуївську та Курахів­ську. Частка компанії в загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні нині становить 5%.

Зуївська ТЕС має чотири енергоблоки потужністю по 300 МВт, Курахівська ТЕС — шість енергоблоків по 210 МВт і один — 200 МВт, Луганська ТЕС — сім енергоблоків по 175 МВт і один — 100 МВт. Зуївська та Курахівська станції спалюють вугілля газових марок («Г»), Луганська — антрацитове та пісне («АШ+Т»). Колись ці ТЕС входили до складу ВАТ «Донбасенерго», потім були продані на аукціоні. Сьогодні частка ДПЕК у тепловій генерації та теплоенергетиці України перевищує 25%.

ДПЕК — одна з небагатьох компаній в Україні, котра, дотримуючись найкращої світової практики, публічно оголошує стратегію розвитку до 2012 року.

Основна стратегічна мета «Донбаської паливно-енергетичної компанії» — зберегти лідерські позиції в електроенергетиці України. Для її досягнення компанія на найближчі п’ять років планує забезпечити органічне зростання вартості існуючих активів, створити стабільний вертикально інтегрований бізнес із диверсифікованим пакетом активів, поліпшити ключові показники операційної ефективності активів до рівня передових енергетичних компаній Європи.

Як пояснив М.Тимченко, основними елементами, що мають сприяти досягненню стратегічних цілей ДПЕК, стануть: лідерство (компанія має намір зберегти й посилити лідерські позиції на ринку електроенергетики України); стабільність (компанія збереже вертикально інтегровану структуру активів і максимально використовуватиме синер­гію своїх бізнес-одиниць); ефективність (ДПЕК застосовуватиме комплекс операційних поліпшень для оптимізації виробничих витрат і збільшення дохідної частини, підвищуватиме якість управління); зростання (компанія має намір розглядати можливість участі у приватизації енергетичних активів в Україні та розвитку нових напрямів бізнесу).

Генеральний директор ДПЕК Максим Тимченко на прес-конференції повідомив: «Ми вважаємо, що згодом наш бізнес на рівних конкуруватиме з провідними європейськими енергетичними компаніями, і його ефективний розвиток стане також запорукою енергетичної безпеки країни. Наша впевненість грунтується не на простих амбіціях, а на розрахунках і глибокому аналізі реалій і перспектив паливно-енергетичного комплексу України, близького та далекого зарубіжжя».

Основними напрямами розвитку бізнесу ДПЕК є вуглевидобуток, генерація електроенергії, дистрибуція й управління активами. Причому з приводу останнього з названих напрямів М.Тимченко зазначив: «Вихід на біржу — не самоціль для компанії. Наше найближче завдання — залучити інвестиції 2007 року. Ми розраховуємо на 200 млн. дол.» Гендиректор був скромним щодо інвестицій. Як уточнив директор із фінансів ДПЕК Євген Ромащин, компанія планує залучити до кінця поточного року на зовнішніх ринках не менш як 300 млн. дол. для розвитку енергетичних активів групи СКМ.

Інвестиції в розвиток енергетичних активів групи СКМ у 2007—2011 роках очікуються на рівні 1,2 млрд. дол., у тому числі у вугільні підприємства — понад 700 млн. дол. М.Тимченко підкреслив, що такий обсяг коштів планується спрямувати на розвиток лише тих підприємств, якими ДПЕК управляє на сьогодні. Тим часом компанія розглядає можливість придбання нових енергетичних активів, пояснив він. Але яких саме, поки що уточнювати не став.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі