SHELL: СПОЧАТКУ БУВ E-MAIL

Поділитися
Скандал з англо-голландською корпорацією Royal Dutch Shell продовжує залишатися в центрі уваги світових ЗМІ...

Скандал з англо-голландською корпорацією Royal Dutch Shell продовжує залишатися в центрі уваги світових ЗМІ. Днями було оголошено про третє з початку року скорочення підтверджених запасів нафти й природного газу та про третю гучну відставку в керівництві компанії. Після січневого шоку, викликаного «списанням» 3,9 млрд. барелей, наступні скорочення виглядали не такими значними — всього, у три прийоми, компанія «схудла» на 4,35 млрд. барелей. Джуді Бойнтон, головному фінансистові компанії, офіційних обвинувачень не пред’явлено, і її відставка в пресі пов’язується з перенесенням опублікування річного звіту з березня на травень—червень. Зате роль колишнього голови правління сера Філіппа Воттса й Вальтера ван де Війвера, який керував пошуково-розвідувальними роботами й видобутком, бачиться в дедалі непривабливішому світлі.

Причиною послужило оприлюднення конфіденційного електронного листування всередині компанії, що стало можливим завдяки проведенню незалежного внутрішнього розслідування. Із самого початку висувалася версія про те, що завищення резервів відбулося через децентралізацію компанії (фактично холдинг є групою компаній, акції яких розподілено між двома материнськими структурами: голландською Royal Dutch Petroleum Company і британською Shell Transport and Trading Company, частка яких в активах групи становить 60 і 40% відповідно). Зміст службових записок дозволяє припустити, що керівники компанії ще 2001 року знали про завищену оцінку резервів, проте продовжували зазначати несправжні дані у своїй документації.

Більше того, наприкінці минулого року головний фінансист виробничого підрозділу компанії Френк Купман подав своєму шефові, ван де Війверу, доповідь про наявність у компанії проблем із оцінкою резервів. Шеф у своєму електронному посланні від 2 грудня назвав цю доповідь «динамітом» і зажадав її знищити. Проте нині у справі проти керівництва компанії фігурує і сама доповідь, і це електронне послання. А справою Shell займаються американські Комісія з цінних паперів та бірж і Міністерство юстиції, британська Комісія з фінансових послуг і аналогічна голландська структура. Крім того, у США акціонери вже подали з десяток колективних позовів до керівництва компанії. Перенесення зборів акціонерів компанії з 23 квітня на червень, можливо, і дозволить новому керівництву концерну вжити заходів, здатних заспокоїти обурених акціонерів. Проте відновити як репутацію компанії, так і курс її акцій буде не просто.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі