Черговий урядовий законопроект про роздержавлення вуглевидобувних підприємств знову не містить ключових цифр. Так, дотепер не підраховані реальні витрати держбюджету на підтримку роздержавлених підприємств, що, за деякими оцінками, можуть перевищити існуючі мільярдні дотації у вугільну галузь.
Ні в самому проекті закону «Про розвиток і особливості приватизації, роздержавлення вуглевидобувних підприємств України», ні у пояснювальній записці до нього немає відомостей про можливі витрати бюджету на роздержавлення підприємств, про можливі втрати бюджету від податкових пільг. Немає також і розрахунків планованих доходів у галузь у результаті роздержавлення.
Таким чином, відсутнє фінансове підтвердження необхідності прийняття цього закону.
Крім того, у законопроекті немає відповіді на ключові організаційні питання. Зокрема, не продумана схема реструктуризації і закриття видобувного підприємства. Також неясною залишається доцільність таких способів роздержавлення як передача об'єкту в керування або оренду, оскільки інвесторам немає сенсу вкладати серйозні кошти у те, що їм не належить.
Детальніше про перспективи вуглепрому читайте у статті Людмили Анастасьєвої «Управляти не можна приватизувати...» у свіжому номері «ДТ».